کد خبر : 9025

مصعب یحیایی

نیروگاه اتمی؛ لطفا با لبخند وارد شوید!!

  نیروگاه اتمی؛ لطفا با لبخند وارد شوید!!

بوشهر24: از دکتر ظریف نقل شده که رهبر معظم انقلاب در باب مذاکرات به ایشان فرموده اند: "چرا در جلسه داد می زنی؟ همین جوری لبخند بزن و حرفت را بزن."

بوشهر24/مصعب یحیایی: در خبری که اخیراً در سایت خرداد مطالعه کردم (1) از دکتر ظریف نقل شده که رهبر معظم انقلاب در باب مذاکرات به ایشان فرموده اند: "چرا در جلسه داد می زنی؟ همین جوری لبخند بزن و حرفت را بزن."

در صداقت دکتر ظریف شکی نیست و نیز تبعیت ایشان از رهنمود مقام معظم رهبری در سیر مذاکرات قابل تحسین است. اما ضمن ادای احترام به ایشان و قدردانی از زحمات تیم مذاکره کننده به نظر می رسد آقای ظریف در اجرای رهنمودها و راهبردهای طرح شده از سوی حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) قدری گزینشی عمل کرده و در اصطلاح قرآنی " نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ" پیش می رود.

مدت زیادی از طرح اصول سه گانه "عزت، حکمت و مصلحت" در روابط خارجی از طرف رهبر انقلاب نگذشته است (2) و سوالی که پیش می آید این است که جناب دکتر ظریف و تیم مذاکره کننده تا چه حد در این مسیر تلاش کرده و موفق بوده اند؟!

این که مسئول تیم مذاکره در برخی جلسات بر سر سران 1+5 فریاد کشیده را پیش از این نیز از زبان آقای ظریف شنیده ام، اما باید پرسید در مقابل توهین وندی شرمن که نژاد ایرانی را فریب کار می خواند چه موضعی گرفته اند؟!

در باب تهدیدهای روزانه ی دولتمردان آمریکایی که غالبا با عنوان "گزینه های روی میز" مطرح می شود چه پاسخ قاطعی به این دولت داده شده است؟!

سکوت و بی اعتنایی در برابر توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) چه توجیهی دارد؟!

عدم ارائه مجوز ورود به نماینده معرفی شده از طرف ایران به سازمان ملل توسط آمریکا، عزت را به پاسپورت های ایرانی برخواهد گرداند؟!

دکتر ظریف یکی از دلگرمی های خود را اعتقاد و اعتماد به وعده الهی می داند و به آیه " اذْهَبَا إِلَى فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغَى فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَّيِّنًا " استناد می کند اما انگار دولت مردان ما فراموش کرده اند که با "فرعون" طرف اند و او طغیان گری را محور فعالیت خود قرار داده است!

آیا دست نخورده باقی ماندن ساختار تحریم ها در برابر عقب نیشنی و امتیازات متوالی تیم مذاکره کننده در چارچوب "اصل عزت" قابل تعریف است؟!

ما -به فرمایش مقام معظم رهبری-، تیم مذاکره کننده را جزء فرزندان انقلاب می دانیم و معتقدیم که فرزندان انقلاب در حق این آب و خاک خیانت نخواهند کرد، اما این مطلب به معنای این نیست که آنان از اشتباه مبرا هستند.

آقای ظریف لبخندهای شما به ساختار ترک خورده ی تحریم ها نیست، این دیوار نیروگاه های اتمی ست که ترک خورده است!!

1 - محمدجواد ظریف گفت: سعادت داشتم خدمت مقام معظم رهبری شرفیاب شوم. فرمودند منطقی صحبت کنید... دعوا نکنید. یک بار یکی از دوستان گفته بود بعضی وقت ها که ظریف در جلسه با جان کری (وزیر خارجه آمریکا) صدایش بالا می رود محافظان سرشان را داخل اتاق می کنند. دفعه بعد که آقا را دیدم گفتند چرا در جلسه داد می زنی؟ همین جوری لبخند بزن و حرفت را بزن. (نقل از سایت خرداد)

2 - http://farsi.khamenei.ir/keyword-content?id=1940

ارسال نظر