کد خبر : 925

دلایل انتصاب مهدی یوسفی به عنوان مدیرعامل پارس جنوبی / از بین ۱۲ گزینه انتخاب شدم

دلایل انتصاب مهدی یوسفی به عنوان مدیرعامل پارس جنوبی / از بین ۱۲ گزینه انتخاب شدم

تاکید وزارت نفت این بود که در فضای غیر سیاسی و غیر رسانه ای اقدام کند. کما اینکه در مورد سایر انتصاباتشان هم همینگونه عمل کردند. وزارت نفت در این دولت معتقد است محیط نفت بهتر است حرفه ای و غیر سیاسی باشد.

بوشهر24: چهارشنبه 21 خرداد با حضور معاون وزیر نفت در عسلویه مهدی یوسفی از چهره های بومی استان بوشهر در وزارت نفت به عنوان مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس معرفی و از خدمات 30 ماه مهندس مسعود نصوری دراین مدیریت قدردانی شد.

یوسفی متولد روستای فاریاب بخش بوشکان دشتستان است و سابقه مدیریت خدمات شهری و پارس یک در سازمان منطقه ویژه پارس و مدیریت منطقه ای شرکت نفت و گاز پارس را دارد.

خبرنگار جنوب نیوز روز گذشته و در فرودگاه بوشهر اتفاقی با مهندس مهدی یوسفی مدیرعامل تازه منصوب شده پارس جنوبی مواجه شد و گفتگوی کوتاهی با وی انجام داد.

متن گفتگو با مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در ادامه آمده است:

آقای مهندس ضمن تبریک انتصاب جنابعالی فرآیند انتصاب شما چگونه بوده است؟

از لطف شما متشکرم.عید میلاد بر شما مبارک.درمورد سوال شما آقای مهندس جوادی معاون محترم وزیر نفت مبسوط توضیح دادند که از بین 12 نفر گزینه مطرح به دلایلی به این جمع بندی رسیدند.

دلایل چه چیزهایی بود؟

ترتیب فرمایش ایشان را حفظ نیستم اما به گفته ایشان تحصیلات، سابقه ی طولانی و تجربه های مرتبط در صنعت نفت، کار کردن در همه بخش های صنعت نفت در منطقه، پرهیز از رفتار سیاسی در مشاغل قبلی، کاربردی بودن برنامه های ارائه شده و ... از دلایل انتخاب بوده است.

از چه وقت این احتمال مطرح بود؟

چند روز پس از انتصاب جناب آقای جوادی به مدیرعامل شرکت ملی نفت و با عنایت به سابقه آشنایی و همکاری چند ساله ی اینجانب با ایشان، به بنده  فرمودند ممکن است چنین برنامه ای پیش بیاید. بنده گفتم بهتر است تا جایی که جناب آقای نصوری را می توان قانع کرد که ادامه دهند بهتر است ادامه بدهند. ایشان هم همین نظر را داشت. تقریبا 9 ماه پیش بود. تا اینکه اقای نصوری مصمم به رفتن شد و لذا در هفته جاری آقای وزیر احضار فرمودند و موضوع نهایی شد.

پس انتخاب وزارت نفت بود؟

حتما همین طور است .بنده از سال 72 درون وزارت نفت بوده ام. مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت در جلسه فرمودند که به علت تراکم امور، فرصت نکردند قبل از انتصاب با استان در مورد گزینه هماهنگ کنند. البته خیالشان راحت بود چون از طرفی می دانستند مسئولان استان به دنبال معیارها هستند نه مصادیق و دید و نگاهشان باز است و از طرفی نگاهشان به حقیر مثبت است و لطف دارند. کما اینکه بزرگان استان بعد از انتصاب از این اقدام استقبال کردند و بر بنده منت نهادند. حضرات آیات حسینی بوشهری و صفایی بوشهری و استاندار محترم اقای دکتر سالاری و نمایندگان محترم استان در مجلس  ضمن استقبال از اقدام وزارت نفت بر تلاش همکانی برای توفیق در ماموریتهای محوله تاکید ویژه داشتند. پارس جنوبی فرا منطقه ای و فرا استانی است و بزرگان استان هم همگی به دنبال توفیق نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه پارس جنوبی هستند.

در مورد عملکرد آقای نصوری در دوران مسئولیتشان نظرتان چیست؟

ایشان واقعا زحمت کشیدند و در طول مدت مسئولیت نزدیک ترین تعامل را با شرکت های مستقر در منطقه  و جامعه محلی داشتند.با بنده هم که  در یکی از بزرگترین آن شرکتها خدمتگزار بودم همواره دوست و برادر بودند .اخلاق نیک ایشان و روحیه حل مشکل که در وجود ایشان است برای همه مغتنم بود.

ایشان در صحبت هایشان گفتند که شما گزینه مد نظر و پیشنهادیشان بوده اید؟

از صحبتهای ایشان احتمالا بد برداشت کرده اید. برای آقای نصوری ملاک این بود که یک نفر از هم استانی ها  بیاید و دو سه نفر دیگر از بزرگان بوشهری  را پیشنهاد داده بود واز آنها خواسته بود بیایند و ایشان را مرخص کنند که بتواند به مشکلات شخصی برسد .تقدیر نشد که آن برادران بیایند و یا بشوند.. این اواخر به بنده گفتند که با عنایت به اینکه وزارت  نفت شما را قبول دارد اگر پیشنهاد کردند قبول کنید.چون نظر شخصی بنده را می دانست که به خدمت در بخشهای دیگری از وزارت نفت تمایل داشتم.

همانگونه که معاون محترم وزیر نفت در جلسه فرمودند  نزدیکان ایشان هم نمی دانستند چه اتفاقی می افتد. حتی خانواده بنده هم از طریق رسانه و بعد از حکم متوجه شدند. وقتی از خدمت وزیر محترم مرخص شدم دیدم ابلاغ روی تابلو وزارت نفت است. تاکید وزارت نفت این بود که در فضای غیر سیاسی و غیر رسانه ای اقدام کند. کما اینکه در مورد سایر انتصاباتشان هم همینگونه عمل کردند. وزارت نفت در این دولت معتقد است محیط نفت بهتر است حرفه ای و غیر سیاسی باشد.

از پرواز جا می مانم ....

آخرین سوال .شما از چه سالی در سازمان منطقه ورود و سابقه داشتید؟

از سال  87 در دوران مدیریت آقای دکتر رضوی که به دعوت آقای  دکتر سالاری از شرکت گاز به سازمان رفتم.

ارسال نظر