کد خبر : 948

در نشست مدیرکل اطلاعات بوشهر با خبرنگاران چه گذشت؟

در نشست مدیرکل اطلاعات بوشهر با خبرنگاران چه گذشت؟

بوشهر24: همزمان با میلاد امام زمان (عج) و سالروز سربازان گمنام، مدیرکل اطلاعات بوشهر در نشستی با خبرنگاران حضور یافت.

بوشهر24: همزمان با میلاد امام زمان (عج) و سالروز سربازان گمنام، مدیرکل اطلاعات بوشهر در نشستی با خبرنگاران حضور یافت.

به گزارش "بوشهر24"،  در این نشست، پس از تشریح وضعیت امنیتی استان، به پرسش های خبرنگاران پاسخ داده شد.

وجه مشترک ما و رسانه ها ارائه اطلاعات است
مدیرکل اطلاعات استان بوشهر با بیان اینکه موضوع مشترک وزارت اطلاعات و رسانه ها، داده های اخباری و اطلاعات است گفت: عمده تلاش دشمنان در جلوگیری از رسیدن اطلاعات درست، صحیح و بموقع به گیرندگان است.

وی افزود: رسالت رسانه ها و وزارت اطلاعات این است که مسایل را به طور واقع نما دریافت و ارایه نموده و تلاش کنیم تا این مسیر صحیح ادامه یابد.

منتطر نمی مانیم تا بحران امنیتی ایجاد شود
وی گفت: اداره کل اطلاعات استان بوشهر به صورت پیشگیرانه مطالب را برای تصمیم سازی و تصمیم گیری به مسئولان منتقل می کند و صبر نمی کند تا بحران امنیتی در حوزه های مختلف ایجاد شود، بلکه قبل از وقوع، اقدام های لازم را انجام می دهد تا با حداقل تنش، مسایل برطرف شود.

وی یادآورشد: بسیاری از اقدامات و عملکردهای وزارت اطلاعات به دلیل ملاحظات و پرهیز از ایجاد زمینه اضطراب و ناامنی، رسانه ای نمی شود.

این مقام اطلاعاتی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران آنقدر عمق استراتژیک دارد که با تهدیدهای مختلف مواجه می شود تصریح کرد: این تهدیدات را کنترل نموده، از آن عبور می کنیم و بسیاری از آنها را حتی اعلام هم نمی کنیم.

حساسیت امنیتی بوشهر بالاست
وی گفت: بوشهر از استان های مهم کشور است که به دلیل قابلیت های اقتصادی، جغرافیایی و سایر زمینه ها دارای فرصت ها و البته تهدیدهای امنیتی است، بطوری که خط مقدم مقاومت و مقابله با استکبار جهانی درعرصه های تهدیدات اطلاعاتی، نظامی، اقتصادی بویژه تحریم هاست.

وی با اشاره به وجود نیروگاه اتمی بوشهر، همجواری با کشورهای مختلف، حضور ناوگان نظامی بیگانه در آب های خلیج فارس گفت: برهمین اساس ضرورت این که سربازان گمنام امام زمان (عج) درحوزه های مختلف حضور داشته باشند قطعی و جدی است ودر شرایط کنونی نیز آمادگی و در صحنه بودن این تشکیلات در حد قابل قبول است.

وی افزود: حضور موثر و بموقع اداره کل اطلاعات استان بوشهر و همکاری مطلوب مردمی باعث شده تا از اشراف اطلاعاتی بالایی برخوردار باشیم و این امر زمینه را برای شناسایی ناامنی ها و فعالیت هایی که مربوط به کسب منافع ملی است، فراهم کرده است.

مدیرکل اطلاعات استان بوشهر اضافه کرد: این اداره کل با کسب اطلاعات روزآمد و بهنگام چراغ دانایی را به مجموعه های مختلف تابانده است تا زمینه تصمیم گیری صحیح برای مسئولان فراهم شود.

شرایط استان هم فرصت آفرین و هم تهدیدزا است
وی گفت: به دلیل مرزی بودن استان بوشهر تعاملات مرزی، زیاد است و این امر عرصه ای فرصت زا و در عین حال تهدید آفرین است که دشمنان تلاش می کنند در قالب سرویس های اطلاعاتی وارد شوند و رصد این فعالیت ها از رسالت های ماست.

این مقام امنیتی ادامه داد: دراین ارتباط با اشراف اطلاعاتی که وجود دارد اقدام هایی با رویکرد پیشگیرانه صورت می گیرد.

وی گفت: دراستان بوشهر زمینه های خوبی برای پیشرفت و گسترش فعالیت های اقتصادی، صنعتی و سرمایه گذاری وجود دارد که رویکرد اداره کل اطلاعات فراهم کردن زمینه تحقق این مهم است.

مدیرکل اطلاعات استان بوشهر یادآورشد: این اداره کل با همکاری دستگاه قضایی و سایر مجموعه های مسئول توفقیات خوبی در زمینه مقابله با پدیده زمین خواری و قاچاق سوخت در استان داشته است.

وی افزود: به دلیل تفاوت قیمت حامل های انرژی داخل با خارج کشور و مرز طولانی دریایی، در مقطعی شاهد برخی ترددهای صوری و غیرواقعی شناورها بودیم که این اداره کل به همراه مجموعه های مرتبط ورود کرده  و با اقدامات صورت گرفته، مصرف سوخت استان تا حد زیادی کاهش یافت که البته باید به صورت پایدار باشد.

رصد رضایت مندی مردم از ماموریت های ماست
وی گفت: از دیگر رویکرد اداره کل اطلاعات استان بوشهر توجه و رصد وضعیت رضایت مندی مردم درعرصه های مختلف است.

این مقام اطلاعاتی افزود: انقلاب اسلامی با خواست و همرامی مردم پیروز شده و تداوم داشته، برهمین اساس رضایت مندی مردم درنظام اسلامی نه امری تزئینی بلکه واقعی است و کانال های ارتباطی مختلفی برای دریافت دیدگاه های مردمی وجود داردکه یکی از آنها ستاد خبری اطلاعات است.

وی ادامه داد: به صورت روزانه نارضایتی و نگرانی های مردمی دریافت می شود، ضمن اینکه مطلب اولیه بسیاری از پرونده ها یا مواردی که در حین کار به روشنی موضوع کمک می کند، ناشی از تماس های مردم است.

تماس شهروندی که مانع ادامه یک اقدام ضد امنیتی شد
وی به تماس شهروندی با ستاد خبری اداره کل اطلاعات استان برای گزارش یک موضوع ضدامنیتی اشاره کرد و گفت: حدود یک ماه پیش شهروندی در تماس خود یک موضوع ضد امنیتی که در حال وقوع بود را گزارش کرد که با هوشیاری وی و راهنمایی لازم توسط کارشناس مربوطه، مراتب به دستگاه امنیتی مربوطه در استان منتقل شده و در حین وقوع جرم، مجرمان دستگیر شدند.

مدیرکل اطلاعات استان بوشهر با بیان اینکه شاهد اعتماد بالای مردمی نسبت به این مجموعه گفت: موضوع هایی که از طریق مردم به اداره کل اطلاعات منعکس می شود تا رسیدن به نتیجه پیگیری و به افراد اطلاع رسانی خواهد شد.

یکهزارم درصد اعلام نظر منفی در بررسی صلاحیت ها نداشته ایم
مدیرکل اطلاعات استان بوشهر در پاسخ به سوالی درباره نقش دیدگاههای سیاسی در اعلام صلاحیت افراد برای پست های مدیریتی، گفت: ترویج جناح بندی موهوم توسط دشمن برای تغییر نگرش و باورها از طریق شبکه های ماهواره ای و فضاهای مجازی انجام می شود، اما وزارت اطلاعات برای این تقسیم بندی جایگاهی قایل نیست.

وی با بیان اینکه در کشور جناح بندی سیاسی داریم ولی نه به وضعیتی که دشمنان القا می کنند، افزود: آنچه برای ما اصالت دارد گفتمان امام و رهبری است و گام برداشتن در این مسیر را فضای استقلال و بی طرفی خود می دانیم.

وی با بیان اینکه در استعلام های صورت گرفته از این مجموعه در دولت های گذشته و کنونی از گرایش های مختلفی تایید صلاحیت داشته ایم، گفت: در بررسی صلاحیت ها حتی یکهزارم درصد نیز اعلام نظر منفی نداریم و تعداد انگشت شمار و اندک اعلام نظر منفی در بررسی صلاحیت ها نیز مربوط به همه طیف ها و گرایش های سیاسی مختلف است.

خطبه 29 خرداد مقام معظم رهبری یکی از ملاک های نقش افراد در فتنه است
وی در پاسخ به این سوال که آیا در بررسی اعلام صلاحیت افراد برای پست های مدیریتی حضور درفتنه سال 88 ملاک عمل خواهد بود گفت: در بررسی صلاحیت ها براساس شاخص های عینی و مشخص اعلام نظر می شود و تعابیری که در فضای سیاسی به شکل مبهم و کلی مطرح است، ملاک نخواهد بود.

مدیرکل اطلاعات استان بوشهر افزود: در خصوص اتفاقات سال 88  یکی از ملاک های اساسی خطبه های مقام معظم رهبری در نماز جمعه 29 خرداد 88 است که پس از آن اگر کسی اصرار بر ابطال انتخابات و یا تبلیغ تقلب در انتخابات داشته باشد، مبنای اعلام نظر خواهد بود.

وی گفت: اعلام نظر درباره صلاحیت ها توسط اداره کل اطلاعات، صلاحیت امنیتی افراد است و عام نیست. یعنی به معنای رد یا تایید در همه حوزه ها نمی باشد.

تصمیم گیری درباره افراد به صرف یک خبر یا گزارش نزدیک به محال است    
این مقام امنیتی درباره سوالی مبنی بر اینکه بعضا برخی به دلیل مشکل شخصی اقدام به گزارش غیرواقع درباره دیگران می کنند، تصریح کرد: جمع آوری اطلاعات و گزارش ها پروسه ای حرفه ای است که  اقدامات اداره کل مبنا می باشد و گزارش های مردمی می تواند آنها را تایید یا رد کند.

وی با بیان اینکه برای تایید یا رد صلاحیت فرد باید اسناد محکم و متقن باشد، گفت: به صرف این که گزارش یا خبری در مورد افراد دریافت شود، ملاک عمل نیست.

این مقام اطلاعاتی ادامه داد: نزدیک به محال است که صرف یک خبر یا گزارش مبنای تصمیم گیری در مورد صلاحیت کسی قرار گیرد.

خلیج فارس

ارسال نظر