کد خبر : 9530

کشف مرکز سری بازجویی‌وشکنجه در آمریکا

 کشف مرکز سری بازجویی‌وشکنجه در آمریکا

بوشهر 24: روزنامه انگلیسی گاردین گزارش داد که پلیس شیکاگو از یک ساختمان برای بازداشت و شکنجه مظنونان تروریستی استفاده کرده است.

بوشهر 24:  روزنامه انگلیسی گاردین گزارش داد که پلیس شیکاگو از یک ساختمان برای بازداشت و شکنجه مظنونان تروریستی استفاده کرده است.

به گزارش "بوشهر 24"، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی نوشت که این مجتمع ساختمانی در شهر نیویورک تبدیل به مرکز فعالیت پلیس مخفی آمریکا برای اقداماتی همچون بازجویی از متهمان به فعالیت های تروریستی شده بود.

در این ساختمان که مانند مراکز سیاه سیا در برخی کشورهای اروپایی، مورد استفاده دستگاه های امنیتی آمریکا بود، افرادی که گاه سن آنان فقط به پانزده سال می رسید، ساعت ها بدون هیچ حکم قضایی بازداشت می شدند. دست و پاهای آنان بسته می شد، مورد ضرب و شتم نیروهای پلیس قرار می گرفتند و از دسترسی دادستان ها به داخل این ساختمان نیز جلوگیری می شد. مشخصات این ساختمان نیز از مرکز اطلاعات عمومی حذف شده بود.
 
پلیس شیکاگو با رد این اتهام های روزنامه انگلیسی، اعلام کرده است این ساختمان به هیچ وجه مرکزی سری و امنیتی نیست و همه اسناد آن نیز در دسترس است. همچنین بنا به ادعای پلیس، هیچ اقدامی برای نقض حقوق بازداشت شدگان صورت نگرفته است.
 
منتقدان با اشاره به اینکه می توان موارد مشابه زیادی را در سراسر آمریکا نشان داد که مشخصاتی اینچنینی دارند، افزایش چنین ساختمان هایی را نشان از افزایش میل به نظامی گرایی در پلیس آمریکا می دانند./تسنیم

ارسال نظر