کد خبر : 9741

گزیده خطبه های نماز جمعه های استان ؛

از فساد ناشی از بانکداری رایج در کشور تا اعتراض به فسادهای هزاران میلیاردی

از فساد ناشی از بانکداری رایج در کشور تا اعتراض به فسادهای هزاران میلیاردی

بوشهر 24: آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نیز در شهرستانهای استان بوشهر برگزار شد، در ادامه گزیده ی خطبه های نماز جمعه شهرستانهای بوشهر خواهد آمد.

به گزارش بوشهر 24، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نیز در شهرستانهای استان بوشهر برگزار شد، در ادامه گزیده ی خطبه های نماز جمعه شهرستانهای بوشهر خواهد آمد.

رکنی حسینی: تذکر برای آن است که مسوولان تلاش وهمت خود را بیشتر کنند

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه، گفت: از مسوولان انتظار دارم که نسبت به مسایل و مشکلات شهر که قابل حل است، بی تفاوت نباشند.

وی افزود: اگر تذکر و گوشزدی در تریبون نمازجمعه و یا جایی به مسوولان می دهم حرف مردم است و بدین معنا نیست که تلاش و زحمات آنان نادیده گرفته می شود.

وی اظهارکرد: تذکر برای آن است که مسوولان تلاش وهمت خودرا بخصوص در سالی که شعار آن با اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده بیشتر کنند.

امام جمعه گناوه گفت: زیبنده نیست این شهر که درطول سال پذیرای جمعیت بی شماری از هموطنان بوده بعداز چندین سال مساله پارکینگ، ترافیک ، ساماندهی دستفروشان و سرویس های رفاهی و بهداشتی بخصوص در بازار لاینحل بماند.

کنی حسینی گفت: حرف هایی که بیان می شود درد دل مردم است و آنان توقع دارند که مسوولان نسبت به مسایل و مشکلات شهر بی تفاوت نباشند.

امام جمعه گناوه در بخش دیگری از خطبه های این هفته به سخنان سخیف نتانیاهو در کنگره آمریکا برعلیه ایران اشاره کرد و افزود: کنگره آمریکا لابی صهیونیست ها بوده و بدنبال تامین اهداف آن رژیم جعلی است.

 

محمودی: در موارد مکرر برخی مسوولان و رسانه فاز 12 منطقه پارس 2 کنگان را که در چند کیلومتری مرکز شهرستان قرار دارد، جزو عسلویه عنوان کرده اند که موجب انتقاد مردم این شهرستان شده است

حجت الاسلام والمسلمین محمود محمودی در خطبه های نمازجمعه این هفته کنگان با گلایه از اظهار نظر یکی از اعضای هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در خصوص مکان فاز 12 و نگرانی مردم شهرستان از این موضوع گفت: در موارد مکرر برخی مسوولان و رسانه فاز 12 منطقه پارس 2 کنگان را که در چند کیلومتری مرکز شهرستان قرار دارد، جزو عسلویه عنوان کرده اند که موجب انتقاد مردم این شهرستان شده است.

در بخش دیگری از خطبه ها با تجلیل از دست اندرکاران برگزاری یادواره شهدای مهاجرین گفت: یادواره شهدا موجب زنده نگه داشتن شمیم شهدا در جامعه و تلطیف فضای جامعه می شود.

امام جمعه کنگان با تسلیت دهه فاطمیه ضمن بیان فضایل – مناقب و جایگاه این بزرگ بانو گفت: فاطمه زهرا (س) الگویی بزرگ برای همه زنان و مردان عالم است.

وی در ادامه با گرامیداشت 14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام (ره)، ضمن تقدیر از جهادگران در این نهاد مقدس گفت: فقرزدایی نیازمند عزمی همگانی است و رسیدگی به اقشار ضعیف جامعه نه تنها وظیفه دولت بلکه وظیفه مومنین و خیرین و افراد غنی جامعه است.

محمودی در بخش پایانی با اشاره به روز ملی راهیان نور گفت: کاروان راهیان نور فرصتی برای آشنایی نسل نوجوان و جوان با کتاب قطور ایثار – اخلاص و جانفشانی شهیدان و رزمندگان در دفاع از دین و انقلاب است.

 

بحرانی: دشمن با تهاجم فرهنگی، باورها و اعتقادات جوانان را مورد حمله قرارداده است

حجت الاسلام ابراهیم بحرانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر دیر، گفت: راهیان نور به عنوان حرکت خودجوش مردمی که موجب آشنایی اقشار مختلف بویژه نسل جوان با دشواری های کار رزمندگان در دوران دفاع مقدس می شود، مروج فرهنگ ایثار است.

وی افزود: این حرکت های فرهنگی باید پشتیبانی و تقویت شود تا جامعه فضای معنوی تری به خود بگیرد.

وی همچنین اظهارکرد: فرهنگ اسلامی باید مورد توجه جدی مسوولان باشد و از هر حرکتی که به فرهنگ اسلامی جامعه خدشه وارد می کند باید پیشگیری کرد.

امام جمعه دیر افزود: دشمن با تهاجم فرهنگی، باورها و اعتقادات جوانان را مورد حمله قرارداده است و مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامی باید مراقبت کنند تا کار ضد فرهنگی در جامعه انجام نشود.

حجت الاسلام بحرانی درخصوص نظارت مسوولان روی قیمت ها در آخر سال هم گفت: نظارت بیشتر مسوولان اجرایی و نظارتی باعث می شود که جلو سو استفاده در بازار گرفته شود.

 

حمیدی نژاد: شایسته نیست در کشور اسلامی هزاران میلیارد پول مردم در جیب مسئولین و نزدیکان آنها جابجا شود

حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد در خطبه نماز جمعه این هفته آبدان با اشاره به آیاتی از سوره صافات به اهمیت حق الناس پرداخت و اظهار داشت: متهم کردن دیگران به فحشا و فساد جنسی مهمترین حق الناسی است که خداوند وعده اشد مجازات برای آن داده است.

حجت الاسلام حمیدی نژاد در ادامه به فسادهای اقتصادی و اختلاس‌های میلیاردی در کشور اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: شایسته نیست در کشور اسلامی هزاران میلیارد پول مردم در جیب مسئولین و نزدیکان آنها جابجا شود و مبارزه با فساد اقتصادی باید به شدت دنبال شود.

خطیب جمعه آبدان تأکید کرد: در این کشور فساد هست؛ شکی نیست، مبارزه با فساد هم هست، شکی نیست ولی در اینکه این عزم و اراده برای مبارزه کافی نیست نیز، شکی نیست.

امام جمعه بخش آبدان خاطرنشان کرد: امروز حمایت آمریکا و کشورهای خارجی دیگر از گروه‌های تروریستی در کشورهای همسایه ما بر کسی پوشیده نیست و نسل آگاه کنونی فیلم ۴۰ کشوری که برای مبارزه با داعش نشست برگزار کردند را باور ندارد.

وی گفت: دخالت های استکبار به‌ویژه آمریکا در امور یمن، عراق، سوریه، افغانستان و... شاهد این مدعاست، پس ما نیز نباید چشم در دست چنین دشمن پلیدی داشته باشیم و بایست با تکیه بر امور اقتصاد مقاومتی و پتانسیل های خودمان کشور را مدیریت کنیم.

 

هاشمی‌نژاد: دشمن از ایستادگی نظام اسلامی خشمگین است

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: به گفته مقام معظم رهبری، «ایستادگی نظام اسلامی ما یک واقعیت است» و دشمنان از این موضوع خشمگین هستند.

وی با بیان اینکه دشمنی دشمنان تمامی ندارد و نباید از این دشمنی‌ها ترسید، افزود: این راه را امام و شهدا برای ما ترسیم کرده‌اند و باید ایستادگی کرد و الان می بینیم دشمن خسته شده است و راهی برای مقابله ندارد و رو به تحریم آورد و در تحریم هم شکست خورد و گول لبخند دشمن نباید خورد.

حجت‌الاسلام هاشمی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: فداییان اسلام دو ترور انقلابی مهم انجام دادند که یکی ترور احمد کسروی نویسنده هتاک و مرتد و دیگر ترور رزم آرا بود که اقدام مهم و تاثیرگذاری بود و به روح شهید نواب صفوی و یارانش درود می‌فرستیم.

امام جمعه عسلویه با اشاره به طرح توافقنامه آمریکا در مذاکرات هسته‌ای افزود: باید ببینیم که اینها چه از ما می‌خواهند و در متن توافقنامه آورده‌اند که ما فردو را تعطیل کنیم، سانترفیوژها را کاهش دهیم، درصد غنی‌سازی را کاهش دهیم و مواد غنی‌سازی شده را نابود کنیم.

وی همچنین از دیگر توافقات به موافقت با بازدیدهای سرزده بازرسان از همه تاسیسات و مراکز هسته‌ای اشاره کرد و اذعان داشت: آنها می‌خواهند که ما با این شرایط موافقت کنیم و تحریم‌ها را در مدت طولانی بردارند که ملت غیرتمند ایران با این طرح‌ها موافق نیست.

 

دشتی: بانک‌‌داری در کشورمنطبق با قانون شرع نیست

حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه ربا خواری در اسلام به عنوان فعل حرام از آن یاد می‌شود اظهار داشت: در آموزه‌های اسلامی به شدت رباخواری نکوهش شده و رباخوار و ربادهنده گناه‌کار محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت حوزه ربا جامعه و شخص را به نابودی می‌کشاند تصریح کرد: تلاش برای تأمین نیازهای مردم مطابق با شرع و قانون سبب ایجاد امنیت اجتماعی در جامعه می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به اینکه بانک‌‌داری در کشورمنطبق با قانون شرع نیست افزود: باید بانک‌داری در کشور قابل قبول مراجع دین باشدو قراردادهای آن بر مبنای قانون اسلام تنظیم شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه رواج فساد در جامعه ناشی از بانک‌داری غیر اسلامی است تاکید کرد: اکنون بانک‌داری در کشور میراث‌دار رژیم گذشته که برگرفته از بانک‌داری غرب است که اجرا می‌شود و برای جلوگیری از فسادها لازم است طرح بانک‌داری اسلامی در کشور اجرایی شود.

امام جمعه موقت بوشهر، افزود: ادامه دهنده این روش بانک‌داری رایج شدن فسادها در ابعاد گوناگون است.

دشتی با بیان اینکه بانک‌های کمپانی تجاری نیستند بیان کرد: اگر بانک‌ها در قالب کمپانی‌های تجاری و اقتصادی می‌خواهند فعالیت کنند باید عنوان خود را تغییر دهند تا مردم بدانند به چه شکل با طرف مورد هدف معامله کنند.

امام جمعه موقت بوشهر، با گرامیداشت 19 بهمن سالروز شهادت سید جمال‌الدین اسدآبادی گفت: وی انسانی فرهیخته‌ای بود که خدمات زیادی به اسلام  کرده که جایگاه ویژه‌ای در کشور و جهان اسلام دارد.

دشتی گفت: در 160 اخیر آن چیزی که سبب گسترش اسلام در جهان شده رویکرد دینی سیدجمال الدین اسدآبادی بود که سبب بیداری اسلامی در مبارزه با استعمار و استبداد شد.

وی، وحدت، اعتماد و توجه ویژه به مردم و عدالت گستری را عامل مهم گسترش اسلام دانست و گفت: اسدآبادی این عناصر را از عوامل مهم موفقیت خود در بیداری اسلامی در جهان می‌داند.

 

مصلح: در آستانه سال جدید کمک به مستضعفان ضرورت دارد

حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه برازجان با اشاره به 20 اسفند به عنوان روز ملی راهیان نور، مناطق جنگی دفاع مقدس را یکی از افتخارات جنگ 8 ساله دانست و گفت: یکی از راههای انتقال فرهنگ جنگ تحمیلی حضور جوانان و نوجوانان در مناطق یاد شده است بگونه‌ای که ملت ایران به راهیان نور به عنوان سرمایه بزرگ تاریخی نگاه می‌کند. 

خطیب نماز جمعه برازجان، رزمایش پیامبراعظم در تنگه هرمز را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این رزمایش مهم و عظیم بخشی از تجهیزات و تکنیک‌های سپاه پاسداران درمنطقه سوق‌الجیشی تنگه هرمز با وجود همه تهدیدات، انجام و قدرت سپاهیان به رخ جهانیان کشیده شد.

امام جمعه برازجان با اشاره به 15 اسفند روز درختکاری ضمن اشاره به احادیث ائمه اطهار(ع) بیان کرد: همه باید فرهنگ توسعه فضای سبز با توسعه درختکاری عملی کنیم تا بتوانیم محیطی پاک داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه برازجان، با اشاره به هفته اکرام فاطمی و شور نیکوکاری تاکید کرد: در آستانه ورود به سال جدید هستیم که رسیدگی به فقرا و مستضعفان همانند خانواده خود یک ضرورت است.

وی افزود: مردم همیشه در صحنه هرچه که در توان دارند برای یاری نیازمندان بشتابند تا این عزیزان هم در فصل و سال جدید خوشحال و شاد شوند.

مصلح با اشاره به ادعاها و رجز خوانی‌های سران رژیم صهیونیستی در زمینه تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی ایران،گفت: نتانیاهو نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی ادعا دارد تحریم‌ها علیه ایران برداشته نشود و توافقات اعمال شود و این حرکت و سخنان سبب تمسخر وی در جهان سیاست شد.

وی تاکید کرد: اگر این رژیم جعلی کوچکترین خطایی مرتکب شود، به طورقطع ، همان گونه که امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اسرائیل غاصب از روی نقشه محو می‌شود.

ارسال نظر