کد خبر : 9752

شنیدنی های هفتگی بوشهر 24؛

از شیوه جدید سرقت از کارمندان دولت در بوشهر تا مسئولی که به جلسات راه داده نمی شود

از شیوه جدید سرقت از کارمندان دولت در بوشهر تا مسئولی که به جلسات راه داده نمی شود

بوشهر 24: اختلاف نظر بر سر آرامگاه برازجان/ استفاده از داروی فاسد در درمان چشم 15 بیمار و احتمال کوری آنان و ....

بوشهر24: پایگاه خبری تحلیلی بوشهر24 قصد دارد، هر هفته شنیدنی های خبرنگاران خود در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را در قالب یک بسته خبری  منتشر کند. مخاطبین محترم نیز می توانند سوژه های خبری خود راجهت پیگیری توسط خبرنگاران ما به سامانه پیامکی 100024000 و یا ایمیل boushehr24@gmail.com ارسال نمایید.

 • خبر می رسد علی رغم انتصاب رسمی کرمی به عنوان سرپرست اداره آموزش و پروش استان بوشهر پس از عزل مدیر کل سابق، استاندار اجازه ورود سرپرست مذکور به برخی جلساتی که بایستی وی نیز در آن حضور داشته باشد، نمی دهد. شنیده ها حاکی است، استاندار از اینکه با او در تعیین سرپرست این اداره کل مشورت نشده و در واقع نظر وی مورد توجه وزیر قرار نگرفته، ناراضی است.

 

 • شنیده ها حاکی است برخی کشاورزان که در اثر نبود بازار فروش محصولاتشان دچار ضرردهی فراوان شده اند. قصد دارند در اعتراض به این وضعیت و عدم توجه جدی مسئولان اعتصاب کنند. گفتنی است با تصمیم دولت قرار شد گوجه فرنگی تولیدی این کشاورزان کیلویی 300 تومان خریداری شود، که این مسئله نیز مورد اعتراض کشاورزان واقع شده است.

 

 • خبر می رسد، یکی از مسئولان دانشگاه خلیج فارس به رئیس دانشگاه در خصوص وضعیت نامطلوب حجاب در این دانشگاه و ضرورت تذکر به بدحجابان و رعایت قوانین حجاب در دانشگاه را مطرح کرده است. اما رئیس دانشگاه با نظر این مسئول در خصوص تذکر به بدحجابان در دانشگاه خلیج فارس مخالفت کرده است.

 

 • خبر می رسد با اینکه ظرفیت آرامگاه فعلی برازجان در حال تکمیل شدن بوده و از 4 سال پیش تا به حال منطقه ای جدید در نظر گرفته شده و تا حدودی زیرساختهای آن ساخته شده بود، به ناگاه تصمیم گرفته شد که محل آرامگاه جدید برازجان تغییر کند. شنیده ها حاکی است، همچنان بر سر محل جدید آرامگاه اختلاف نظر وجود دارد. برخی خبرها نیز از پیدا شدن مدعی جدید برای زمین فعلی که برای آرامگاه در نظر گرفته شده است، حکایت می کند. گفتنی است، با اینکه مخالفتهایی با محل در نظر گرفته شده فعلی وجود دارد، اما همچنان زمین مناسب دیگری جهت احداث آرامگاه برازجان یافت نشده است.

 

 • شنیدیم پس از استعفای یکی از اعضای شورای شهر شبانکاره که برخلاف قانون، همزان در شورای شهر و نیز مدیریت اداره آموزش و پروش شبانکاه مشغول به کار بود، همچنان وضعیت دیگر عضو شورای شهر که شائبه تخلف وی وجود دارد، نامشخص است. فرد مذکور پس از مطرح شده احتمال تخلفش مدتی را در جلسات شورا حاضر نمی شد، اما مدتی است که در جلسات حاضر می شود. گفتنی است معاون سیاسی فرمانداری دشتستان از مشخص شدن وضعیت تخلف وی در هفته ای که گذشت گفته بود، که تا بحال چیزی در این مورد از سوی فرمانداری دشتستان اعلام نشده است.

 

 • شنیده ها حاکی است، مطرح شدن اسم نصرالله شفیعی به عنوان یکی از گزینه های مدیریت اداره کل آموزش و پرورش از سوی یکی از سایت های حامی فتنه و منتسب به اصلاح طلبان، تلاشی در جهت القا احتمال انتصاب یک اصولگرا و ترساندن مسئولان بالاتر بوده است تا اصلاح طلبان راحت تر بتوانند گزینه مورد نظر خود را جایگزین اصغر حصیری بکنند. این در حالی است که احتمال مطرح بودن شفیعی به عنوان جانشین حصیری در هیچ جلسه ای مطرح نشده بوده است و به نظر می رسد، صرفا یک بازی رسانه ای بوده است.

 

 • برخی شنیده ها حاکی است، احتمال در نظر گرفته شدن مبلغی در حدود یک میلیارد تومان جهت احداث پارک بانوان در شهر بوشهر، در بودجه سال 94 شهرداری وجود دارد.

 

 • خبر می رسد، از آنجا که تعداد بیش از یک خانم، عضو شورای بوشهر هستند، قرار است کمیسیون زنان و خانواده در این شورا در صورت تصویب شدن، راه اندازی شود. گفتنی است در شوراهای شهر در صورتی که تعداد خانم هایی که عضو شورا هستند بیش از یک نفر باشد، بایستی در این شورا، کمیسیون زنان و خانوده تشکیل شود. در صورت راه اندازی این شورا، مسائل مربوط به بانوان شورای شهر به صورت ویژه تری پیگیری خواهد شد.

 

 • خبر می رسد در پی استفاده از داروی فاسدی جهت درمان چشم برخی بیماران در تهران تا به حال 15 نفر دچار مشکلات شدید بینایی شده اند، شنیده ها از احتمال بسیار بالای نابینایی این بیماران حکایت می کند. گفتنی است با اینکه چند روزی از این واقعه می گذرد اما هنوز هیچ خبری در این مورد در هیچ رسانه ای منعکس نشده است.

 

 • برخی اخبار حاکی است، اخیرا فشارهای سازماندهی شده ای از سوی برخی دانشجویان و یکی تشکل افراطی در دانشگاه خلیج فارس و با همکاری پنهان برخی مسئولین دانشگاه، به یکی از مسئولان ارزشی و متعهد این دانشگاه وارد می شود. برخی دانشجویان تندرو و تشکل مذکور اخیرا به بهانه های مختلف در پی تخریب این مسئول هستند. گفتنی است در سابقه این تشکل حمایت از سران فتنه، توهین به مقام معظم رهبری، دروغ بستن به امام خمینی(ره)، فاجعه خواندن عاشورای حسینی، زیر سوال بردن حکم قصاص و حمایت از فمنیسم و ... وجود دارد.

 

 • خبر می رسد، سارقین شیوه جدیدی را جهت سرقت از برخی کارمندان دستگاههای دولتی در بوشهر به کار می برند. در این شیوه، سارق به کارمند مورد نظر تماس گرفته و خود را یکی از مسئولین مالی دستگاه مربوطه معرفی کرده و از واریز اشتباهی مبلغی به حساب کارمند فوق خبر می دهد و در ادامه از وی می خواهد مبلغ مورد نظر را هرچه سریعتر به شماره حسابی که سارق به کارمند مذکور می دهد، برگشت بدهد. شنیده شده در برخی موارد سارقین مدعی شده اند که مبلغ مورد نظر مربوط به رئیس آن دستگاه بوده تا از این طریق راحت تر بتوانند کارمند مذکور را به واریز پول به آن شماره حسابی که سارقین در نظر دارند، واریز کند. خبرها حاکی است با هوشمندی کارمندان برخی دستگاهها این شیوه در بسیاری از موارد ناکام مانده است.
 • ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ ۱۱:۴۴

  0 0 پاسخ

  يك بار اگر اخبار منتشر شده را بررسي كنيد متوجه جهت گيري هاي بي دليل و نحوه ي نگارش كودكانه خواهيد شد.آيا بهتر نيست براي پيشرفت استان و شهر بوشهر دست از جبهه گيري در مقابل برخي از جريانات كشيده و بدون موضع گيري و جهت دهي به اخبار،خبرها را به مخاطبان عرضه كنيد؟آيا اينطور نيست كه تنها در انديشه نشان دادن خودتان هستيد تا انتشار اخبار؟

ارسال نظر