کد خبر : 9996

گزیده خطبه های نماز جمعه های استان؛

نامه سناتورهای آمریکایی، نشانه بی سیاستی دراین کشور است/لزوم احیای ستاد امر به معروف

نامه سناتورهای آمریکایی، نشانه بی سیاستی دراین کشور است/لزوم احیای ستاد امر به معروف

بوشهر 24: آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نیز در شهرستانهای استان بوشهر برگزار شد، در ادامه گزیده ی خطبه های نماز جمعه شهرستانهای بوشهر خواهد آمد.

به گزارش بوشهر 24، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته نیز در شهرستانهای استان بوشهر برگزار شد، در ادامه گزیده‌ی خطبه های نماز جمعه شهرستانهای بوشهر خواهد آمد.

صفایی بوشهری: نامه سناتورهای آمریکایی، نشانه بی سیاستی دراین کشور است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری درخطبه های این هفته نماز جمعه بوشهر افزود: با سیاست های سناتورهای آمریکا این کشور بزودی به سمت نابودی خواهد رفت و سرنگون خواهد شد.

وی با اشاره به دیدار اخیر اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری بیان کرد: همان گونه که رهبر معظم انقلاب معتقدند، مذاکره نکردن بهتر از مذاکره بد است، مردم ایران نیز با پیروی از منویات ایشان خواهان توافق بد نیستد.

صفایی بوشهری ادامه داد: هم اینک دشمنان به دنبال ایجاد اسلام هراسی در دنیا هستند و از این که جوانان در دنیا به سمت اسلام ناب حرکت کنند واهمه دارند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ضمن گرامیداشت روز شهید افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران یک نهاد خدمت گزار به عزیزترین قشر جامعه است که باید در این عرصه بهترین ها را برای این قشر ارایه کند.

وی اظهارکرد: برای اشتغال و امور اقتصادی این قشر نهایت دقت صورت گیرد و مشکلات آنان رصد و حل شود.

صفایی بوشهری اضافه کرد: برای بازسازی گلزارهای شهدا در استان و شهر بوشهر نیز برنامه ریزی شده و در حد توان آن گونه که شایسته شهید است، اقدام لازم به اجرا در آید.

وی گفت: با توجه به این که در آستانه سال نو قرار داریم، کسانی که توانایی کمک کردن به افراد نیازمند را دارند، در این راستا اقدام کرده تا این افراد نیزسال نو را بدون غم آغاز کنند.

 

مصلح: باید به بهترین شکل ممکن از میهمانان نوروزی پذیرایی و استقبال کنیم.

حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا و پرهیزگاری از مهم‌ترین ویژگی‌های انسان مومن است و باید در زندگی خود همواره از گناه و ناپاکی دوری گزینیم.

وی با تسلیت ایام فاطمیه (س) به بیان ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا (س) پرداخت و ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا (س) در واقع الگوی بانوان مسلمان است و زنان باید از ویژگی‌های شخصیتی این بانوی عظیم‌الشان الگوبرداری کنند.

امام جمعه برازجان به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مجلس خبرگان پرداخت و تصریح کرد: رهبر انقلاب در این دیدار، انتخابات اخیر مجلس خبرگان را متین و بی‌حاشیه خواندند و به عنوان الگویی برای سایر انتخابات یاد کردند.

مصلح گفت: به فرموده مقام معظم رهبری با توجه به پروژه اسلام‌هراسی دشمنان باید از این مسئله به عنوان فرصتی برای معرفی اسلام ناب محمدی (ص) و اسلام اصیل بهره ببریم و اسلام را به جهانیان معرفی کنیم.

امام جمعه برازجان به برگزاری باشکوه یادواره سرداران و 670 شهید دشتستان اشاره کرد و با تقدیر از مردم و مسئولان در برگزاری این مراسم یادآور شد: این همایش با استقبال باشکوه مردم برگزار شد تا بار دیگر ثابت شود که مردم ادامه دهنده راه شهدا خواهند بود.

وی عنوان کرد: باید همواره در راستای پاسداشت یاد و نام شهدا کوشا باشیم و نباید در این زمینه کم‌کاری صورت گیرد.

امام جمعه برازجان با اشاره به آغاز سال جدید گفت: باید در ایام نوروز حرمت ایام فاطمیه (س) حفظ شود و از برنامه‌هایی که شئونات اسلامی در آن رعایت نمی‌شود، پرهیز کنیم.

مصلح بر لزوم تجهیز و آماده‌سازی اماکن گردشگری دشتستان برای میهمانان نوروزی تاکید کرد و ادامه داد: باید به بهترین شکل ممکن از میهمانان نوروزی پذیرایی و استقبال کنیم.

 

بدری: ستاد امر به معروف ونهی از منکر باید احیا شود.

حجت الاسلام عبدالعلی بدری درخطبه های نماز جمعه این هفته گناوه افزود: کسانی که می توانند جلو مسایل منکراتی را در جامعه بگیرند واقدام نکنند درقبال خون شهدا وارزشهای بنیانگذار جمهوری اسلامی خیانت می کنند.

وی با اشاره به این که مردم ومسوولان باید درقبال منکرات روبه رشد در بازار گناوه مسوول باشند افزود: احیای ستاد امر به معروف ونهی از منکر وبرخورد جدی با هنجار شکنان ومفسدان، راهکار بازدارنده مناسبی است.

بدری با تبریک سالروز تاسیس بنیاد شهید وامور ایثارگران افزود: عزت وافتخار جمهوری اسلامی به برکت خون کسانی است که دل از دنیا کندند وجان خود را برای اعتلای نام اسلام ونظام مقدس جمهوری اسلامی، فدا کردند.

خطیب موقت نماز جمعه گناوه ، ضمن تبریک پیشاپیش عید باستانی نوروز گفت: توقع ما از همه شهروندان ومیهمانانی که وارد این شهرستان گناوه می شوند این است که شوون اسلامی را در ایام فاطمیه و تعطیلات نوروزی رعایت کنند.

وی همچنین ائتلاف دروغین چند کشور غربی وعربی به سرکردگی آمریکا علیه داعش اشاره کرد وافزود: کسانی که امروز ادعای ائتلاف علیه داعش می کنند خود بوجود آورنده وحامی این گروه تکفیری ضد انسانی هستند.

 

حمیدی نژاد: برخی درپی حذف جریان مومن بسیجی از صحنه کشور هستند.

حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه آبدان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اینکه رهبر بزرگوار ما می‌فرمایند «وظیفه ما تحقق بخشیدن به اسلام کامل است»، یعنی هیچ مسئولی حق ندارد در برابر اصل برتری اسلام و عزتمندی مسلمانان کوتاه بیاید و به دشمن امتیاز بدهد که ما را به نوعی زیر دست دشمن قرار دهد.

امام جمعه آبدان با اشاره به بیان رهبری که اعلام کردند نگران حیله دشمن هستند، تاکید کرد: این بیانات مقام معظم رهبری توجه جدی تیم مذاکره کننده را به شناخت بیشتر طرف مقابل می طلبد که مانند قضیه ابوموسی اشعری که فریب عمرو عاص خورد و باعث به خلافت رسیدن معاویه شد، فریب امریکا را نخورند.

وی افزود: چه بسا تکریم و خوش زبانی طرف امریکایی مقدمه‌ای برای حیله گری و فریب ما باشد، همچنان که قبلا نیز هشدار رهبری این بود که دست‌های چدنی آمریکا در دستکش مخملی برای فریب ما است.

حمیدی نژاد در ادامه با اشاره به سالگرد تأسیس بنیاد شهید، ادامه داد: فراموشی یاد شهدا باعث فراموشی آرمان‌های انقلاب و به حاشیه رفتن ارزش‌های دینی توسط جوانان می‌شود.

امام جمعه آبدان افزود: وظیفه دولتمردان این است که برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت سعی کنند از نیروهای مومن بسیجی بیشتر استفاده کنند اما متأسفانه بعضی مواقع خلاف این را می بینیم .

حمیدی‌نژاد ادامه داد: به رغم توجهات رهبری که فرمودند مراقب باشید جریان های مومن را با شعار اعتدال کنار نزنید، بعضی ها این کارهای را انجام می دهند.

وی اضافه کرد: بعضی دولتمردان سعی می‌کنند جریان مومن بسیجی را از صحنه کشور حذف کنند که این کار بسیار خطرناکی است.

 

حسینی: امنیت کشور به برکت خون پاک شهداست.

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر دیر ضمن تبریک 22 اسفند روز شهید افزود: فلسفه بزرگداشت شهدا در جامعه، تخلق به اخلاق الهی، تاسی به سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و ادامه راه عاشور و ارزش های اسلامی است.

امام جمعه دیر در ارتباط با تاثیر فرهنگ شهادت در جامعه اظهارداشت: برای مقابله با برنامه دشمن و حفظ نظام اسلامی باید فرهنگ شهادت و ایثارگری در جامعه زنده نگه داشته شود.

حسینی گفت: تجلیل واقعی از شهیدان، وفاداری به آرمان شهدا، عزیز داشتن خانواده های آنان و رزمندگان پایبندی به دستورات خداوند است.

وی درارتباط با اجلاس خبرگان رهبری بیان کرد: با وجود جوسازی های رسانه ای درجلسه ای آرام و صمیمی طبق ملاک های مدنظر اعضای مجلس خبرگان انتخاب رییس این مجلس هوشمندانه بود.

امام جمعه دیر گفت: جریان فتنه خط قرمز نظام اسلامی است و افراد باید مرزبندی خود با جریان فتنه شفاف بیان و درخط مقام معظم رهبری حرکت کنند.

 

 

ارسال نظر