کد خبر : 10337

در آستانه سال جدید؛

حجت السلام سراجی؛ جانباز بوشهری به همرزمان شهیدش پیوست

حجت السلام سراجی؛ جانباز بوشهری به همرزمان شهیدش پیوست

بوشهر24: جانباز و آزاده سرافراز حجت الاسلام والمسلمین علی سراجی به برادر شهید و همرزمان شهیدش پیوست و مراسم تشییع پیکر مطهر وی عصر جمعه با حضور مردم شهید پرور و متدین قم برگزار شد.

بوشهر 24: جانباز و آزاده سرافراز حجت الاسلام والمسلمین علی سراجی به برادر شهید و همرزمان شهیدش پیوست و مراسم تشییع پیکر مطهر وی عصر جمعه با حضور مردم شهید پرور و متدین قم برگزار شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم، علی سراجی که از معاونین سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران قم بود و در سمت معاونت این اداره اشتغال داشت، روز پنجشنبه بر اثر عوارض شیمیایی در قم درگذشت."

وی متولد شهرستان بندر گناوه استان بوشهر بود، حجت الاسلام والمسلمین حاج علی سراجی در سال ۵۲ جهت تحصیل علوم حوزوی از زادگاهش راهی قم شد. وی از همان ابتدای ورود به حوزه علاوه بر تحصیل وارد فعالیت های انقلابی نیز شد که بر اثر این فعالیت های سیاسی از سوی ساواک شناسایی شده و سرانجام در سال ۵۴ از سوی دژخیمان ساواک در واقعه حمله به فیضه دستگیر شد و در زندان های ستم شاهی ب مدت ۴۲ ماه اسیر شد و سرانجام با پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ از زندان سیاه شاه آزاد شد.

ایشان و برادرانش که در خانواده ی مذهبی پرورش یافته بودند پس از انقلاب با حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل به ادای تکلیف واجب جهادی پرداختند و سرانجام مصطفی، برادر دوم ایشان ، در عملیات فتح المبین به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

جانباز بسیجی حجت الاسلام والمسلمین حاج علی سراجی با تالیف کتب متعدد مذهبی آثار گرانبهایی برجا گذاشتند. وی سرانجام پس از طی یک دوره چند ساله بیماری ناشی از آثار و عوارض شیمیایی، در قم درگذشت و پیکر مطهرش روی دست های انبوه ارادتمندان به فرهنگ ایثار و شهادت، در قطعه ایثارگران گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم به خاک سپرده شد.

گفتنی است؛ به همین مناسبت روز پنجشنبه ۶ فروردین ساعت ۴ عصر، مراسم یادبودی در مسجد شهید حر خسروی شهرشتان گناوه برگزار می گردد.

ارسال نظر