کد خبر : 105

روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه صورت می‌گیرد

تشییع پیکر مطهر ۳ شهید گمنام در بوشهر

تشییع پیکر مطهر ۳ شهید گمنام در بوشهر

بوشهر ۲۴: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر گفت: مردم ولایتمدار و متدین استان در روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه میزبان ۳ نفر از شهدای گمنام دفاع مقدس در فرودگاه بین‌المللی استان هستند.

بوشهر ۲۴: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر گفت: مردم ولایتمدار و متدین استان در روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه میزبان ۳ نفر از شهدای گمنام دفاع مقدس در فرودگاه بین المللی استان هستند.
به گزارش " بوشهر۲۴" ، احمد موحد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خون شهیدان و دعای خانواده شهدا، جامعه ایران اسلامی را بیمه کرده است، اظهار کرد: شهدا، جانبازان و رزمندگان ما با عزم و اراده ای راسخ در راه خدا، دست به مجاهدتی زدند که تا ابد آثار و برکات این جهاد در جهان باقی و ساری است.

نماینده کمیته جستجو مفقودین نیروهای مسلح در استان بوشهر افزود: استان بوشهر در روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه میزبان سه نفر از شهدای گمنام دفاع مقدس در فرودگاه بین المللی بوشهر است که یکی از آنها ۲۲ ساله بوده و در عملیات بدر و در جزیره مجنون به مقام والای شهادت نائل آمده است و طی مراسم ویژه ای جایگزین شهید « گمنام ۶۱ شهید بهروز صبوری» در دانشگاه خلیج فارس خواهد شد.

وی ادامه داد: برای این شهید ۲۲ ساله عملیات بدر جزیره مجنون، شامگاه همان روز یکشنبه ساعت ۲۰ مراسم سخنرانی و عزاداری در مسجد توحید بوشهر با حضور مردم دیندار و مسئولان استانی برگزار خواهد شد؛ سپس این شهید در ساعت ۲۱: ۳۰ به مراسمی در جوار ضریح خیمه گاه حضرت ابوالفضل العباس قمر بنی هاشم باب الحوائج (ع) منتقل می شود و همچنین در ساعت ۲۳ مراسم شب وداع با این شهید گمنام در مسجد دانشگاه خلیج فارس برگزار می شود.

*تدفین شهید گمنام ۲۲ ساله عملیات بدر در دانشگاه خلیج فارس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون ۸۹ شهید گمنام در ۱۳ نقطه از شهرها و یادمان ها تدفین شده اند، اضافه کرد: پیکر شهید گمنام ۲۲ ساله عملیات بدر جزیره مجنون، صبح روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ساعت ۹، از میدان رفاه بهمنی شهر بوشهر بر بالای دستان مردم متدین تشییع و در یادمان شهدای گمنام دانشگاه خلیج فارس بوشهر تدفین شده و آرام می گیرد.

وی گفت: دو شهید گمنام که یکی ۲۲ ساله در عملیات والفجر ۸ منطقه فاو و شهید دیگر ۲۰ ساله در عملیات بدر و در جزیره مجنون به مقام والای شهادت رسیده اند، بعد از آیین استقبال در فرودگاه بوشهر، روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، در ویژه برنامه تیپ موشکی سلمان دشتستان و بعد از آن در جمع کارگران کارخانه سیمان برازجان انتقال داده می شوند.

موحد افزود: در شامگاه همان روز یکشنبه، همزمان با نماز مغرب و عشاء، ویژه برنامه شب وداع با حضور این دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس و مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه دشتستان در مصلای شهر برازجان برگزار می شود.

*تشییع شهدای گمنام عملیات والفجر ۸ و بدر در شهر وحدتیه

این یادگار دفاع مقدس با اشاره به اینکه به ثمر رسیدن مبارزات و استمرار انقلاب اسلامی از برکت خون شهداست و آسایش، رفاه و امنیت کنونی ما در گرو زحمات و تلاش های این بزرگواران است و باید با تمسک به فرامین اسلام و وصایای شهدا برای پیشرفت جامعه تلاش کنیم، اظهار کرد: دو شهید گمنام دفاع مقدس عملیات والفجر ۸ منطقه فاو و شهید ۲۰ ساله عملیات بدر جزیره مجنون، ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، از مصلای جمعه شهر وحدتیه بر بالای دستان امت ولایتمدار تشییع و در یادمان شهدای گمنام این شهر مستقر در پارک پارسه، تدفین خواهند شد.

وی تصریح کرد: شهیدان امروز در قلب مردم جای دارند زیرا این ملت به حقیقت دریافته است که شهدای ما زمینه سازان اقتدار، پیشرفت و ثبات حقیقی کشور هستند و ایستادگی، وفاداری، شهادت، قدرت تحلیل در شرایط سیاسی کشور و از همه مهم تر پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای در ۳۵ سال گذشته از جمله ویژگی های شهدا بوده و با این عوامل سبب بر هم زدن دسیسه ها و فتنه ها شده اند.

ارسال نظر