کد خبر : 10535

نظر مدیر کل ارشاد در مورد پارک معارفی

نظر مدیر کل ارشاد در مورد پارک معارفی

بوشهر24: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بر ضرورت برپایی شهربازی معارفی به صورت دائمی در بوشهر تأکید کرد.

بوشهر24: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بر ضرورت برپایی شهربازی معارفی به صورت دائمی در بوشهر تأکید کرد.

به گزارش " بوشهر 24 "، حمیده ماحوزی صبح امروز در بازدید از شهربازی معارفی در شهر بوشهر اظهار داشت: استفاده از ظرفیت بازی‌های مختلف برای انتقال مفاهیم دینی و قرآنی کاری پسندیده و در خور تحسین است.

وی با قدردانی از برگزار کنندگان شهربازی معارفی در بوشهر، افزود: برپایی اماکنی همچون شهربازی معارفی نقش مهمی در ترویج فرهنگ دینی دارد و اداره ارشاد از این ابتکار استقبال می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: انتظار داریم این شهربازی در شهر بوشهر و دیگر مراکز استان‌ها برپا شده و تداوم داشته باشد.

ماحوزی یادآور شد: توجه به کودکان و بیان احکام اسلام به صورت عملی در تربیت آنها بسیار مؤثر خواهد بود، کودکان به مسائلی که در اطراف‌ آنها رخ می‌دهد توجه ویژه‌ای داشته و این مسائل در ذهن آنها نقش می‌بندد،از این‌رو باید تلاش ما بیان مسائل دینی باشد تا آنها در مسیری که به نفع خودشان و جامعه است حرکت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، برپایی شهربازی معارفی بوشهر را به عنوان یک کار باارزش توصیف کرد و بیان داشت: این ایده نو بسیار بر روی کودکان بوشهر که یک شهر مذهبی و فرهنگی است تأثیر خواهد داشت.

ماحوزی تأکید کرد: در حوزه فرهنگ، ادب و هنر می‌توان با شیوه‌های عملی فرزندان خود را با مسائل دینی و مذهبی آشنا و متدین به بار آورد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه کار تربیتی به وسیله الگوپذیری و عملی کردن مسائل محقق می‌شود، عنوان داشت: شهربازی معارفی قابل اجرا در نقاط مختلف کشور است و حتی می‌توانیم به صورت دائمی در شهرهای مختلف کشور این‌گونه شهربازی را احداث کنیم./ فارس

ارسال نظر