کد خبر : 10893

آیت الله صفایی: هنر زیباترین شکل ارائه محصول اندیشه بشر به جامعه اسلامی است

آیت الله صفایی: هنر زیباترین شکل ارائه محصول اندیشه بشر به جامعه اسلامی است

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر گفت: هنر زیباترین شکل ارائه محصول اندیشه بشر به جامعه اسلامی است به همین خاطر هنر مقوله‌ای رساناست که یک ارتباط میان هنرمند و جامعه هدف است.

به گزارش" بوشهر 24 "، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری عصر امروز در دیدار هنرمندان بوشهر ضمن گرامیداشت هفته هنر، اظهار داشت: هنر مقوله‌ای است که ابعاد مختلف مبانی فلسفه و هنر تقسیم‌بندی و از آغاز تدوین هنر را به شکل دانش‌بنیان، محتواسازی‌ها، سرمایه‌های محتوایی، مدل‌ها و ساخت‌ها تبیین شده است.

صفایی‌بوشهری افزود: هنر زیباترین شکل ارائه محصول اندیشه بشر به جامعه اسلامی است به همین خاطر هنر مقوله‌ای رساناست که ارتباط میان هنرمند و جامعه هدف است.

وی ادامه داد: مقوله هنر مقوله ارتباط بوده که ایجاد ارتباط کلامی و غیرکلامی را بین صاحب اثر و مخاطبان ایجاد می‌کند و این در صورتی است که در یک هندسه زیبا باشد.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: شاعر هیچ‌گاه شعر را برای خود نمی‌گوید که محبوب شود بلکه او شعر می‌گوید تا داشته‌های خود را به جامعه هدف به زیباترین شکل ارائه کند.

صفایی‌بوشهری تصریح کرد: هیچ نقاشی نیست که در بوم نقشی بکشد برای احتکار هنری خود بلکه نقاش نقش را به تصویر درمی‌آورد تا آفرینش هنری را ارائه کند که آن اندیشه در قالب مهندسی رنگ و شکل به جامعه مخاطب منتقل کند.

وی افزود: همیشه هنر در همه شاخصه‌های هنری باید مخاطب را به سمتی بکشاند که هنرمند آن سمت را یافته و جامعه را به آن سمت هدایت کند اما در قالب موثرترین و زیباترین شکل ممکن و فرد مورد هدف این تاثیر را در زیبایی بیابد.

خطیب جمعه بوشهر با اشاره به اینکه استقبال هنری به یک هنر کاشف از ویژگی‌های آن جامعه است، خاطرنشان کرد: هنر از حیث نما و حوزه بنیادین نظری هندسه‌ای دارد که محصول نظری آن نشان از شخصیت هنری است.

وی با بیان اینکه هنر با نگاه فلسفه نشان از این دارد که هنرمند داشته‌هایی دارد و آن نگاه ارائه است، ادامه داد: به‌دنبال تاثیر، تاثیر را در زیباترین شکل دانسته و آن هدف از تاثیرگذاری بر مقوله ذهن است.

صفایی‌بوشهری با اشاره به اینکه هر نوع هنری باید دارای مبانی نظری، فلسفی و دید جهانی باشد تا بتواند نظری منطبق بر نظرات خود ارائه دهد در حالی که نگاه موثر برای جامعه داشته باشد، یادآور شد: در تاریخ هنر جهان موثرترین هنرمندان کسانی بودند که در حوزه‌های نظری و فلسفه هنر توانمندی لازم داشتند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اینکه شما نمی‌توانید بدون دوبیتی در جامعه بوشهر زندگی کنید، گفت: جامعه‌شناسی در بوشهر به این صورت است که مطلب باید کوتاه، رسا و موثر بیان شود./ فارس

  • ۱۳۹۴/۰۱/۲۲ ۰۱:۱۹

    0 0 پاسخ

    روز پنجشنبه مرکز مهدویت استان با حضور آیت الله صفائی افتتاح شد و برادرآزاده حاج احمد دهباشی بعنوان مدیر آن است ولی در سایت شما خبری از این افتتاح درج نشده

ارسال نظر