کد خبر : 10928

رونمایی از کتاب اشعار آیینی در بوشهر

رونمایی از کتاب اشعار آیینی در بوشهر

رئیس حوزه هنری بوشهر از رونمایی کتاب اشعار آیینی از شاعر انقلابی اسکند احمدنیا در هفته هنر در بوشهر خبر داد.

به گزارش " بوشهر 24 "، سیدحسین سیدزاده پیش از خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر ضمن گرامیداشت هفته هنر و سالروز شهادت آوینی، اظهار کرد: نگاه مقام معظم رهبری به شهید آوینی نگاهی متفاوت است و آن نشان از جایگاه آن شهید است.

وی با بیان اینکه حضور مقام معظم رهبری در تشییع جنازه شهید آوینی مقام این شهید را برای ما دوچندان نشان می‌دهد، ادامه داد: هنر شهید آوینی و هنر انقلابی ایشان خاص است.

سیدزاده با اشاره به اینکه شهید آوینی اولین فیلم جنگ و روایت فتح را ساخته است، بیان کرد: در هفته هنر و در اولین روز از این هفته دیدار با امام جمعه بوشهر و غبارروبی گلزار شهدا از اولین برنامه‌هایی بود که انجام دادیم.

رئیس حوزه هنری بوشهر با اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه‌های حوزه هنری بوشهر فعالیت در بخش دانشنامه است، افزود: تا به حال 72 دانشنامه تالیف، 53 جلد چاپ شده، 7 دانشنامه زیرچاپ بوده و امید است در سال جاری بتوانیم این عدد را به 65 چاپ برسانیم.

سیدزاده به دیگر برنامه‌های هفته هنر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: برگزاری شب‌شعر، شب‌خاطره هنر انقلاب، دیدار با خانواده شهید مهدوی و دیدار با استاندار استان بوشهر از جمله دیگر برنامه‌های این هفته است.

وی در پایان خبر از رونمایی یک کتاب در هفته هنر داد و گفت: از کتاب اشعار آیینی از شاعر انقلابی اسکندر احمدنیا در هفته هنر روز دوشنبه 24 فروردین ماه در سالن سازمان تبلیغات اسلامی شهر بوشهر رونمایی خواهیم کرد./ فارس

ارسال نظر