کد خبر : 11007

خرید 80 میلیون تومان آثار نویسندگان بوشهری

خرید 80 میلیون تومان آثار نویسندگان بوشهری

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در سال گذشته 80 میلیون تومان آثار نویسندگان بوشهری توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خریداری شد.

به گزارش " بوشهر24 "، حمیده ماحوزی صبح امروز در نشست هفته هنر انقلاب اسلامی در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر با وجود سابقه دیرینه و تاریخی در عرصه هنر و فرهنگ، اما جایگاه هنرمندان به خوبی مورد توجه قرار نگرفته است.

وی بیان کرد: کم و کاستی‌های زیادی در این عرصه وجود دارد که عمده‌ترین آن کمبود بودجه برای فعالیت‌های مختلف هنرمندان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه آنچه شایسته و در شأن هنرمندان است نتوانستیم به جا آوریم، در ارتباط با چاپ آثار نویسندگان استان گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه چاپ و نشر کتاب سالانه کمک‌هایی به نویسندگان می‌کند اما این بودجه کفاف آثار نویسندگان را نمی‌دهد.

ماحوزی بیان کرد: آثاری توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد حمایت قرار می‌گیرد که گستره استانی داشته و از نظر علمی نیز اثری قوی باشد، ضمن اینکه هر نویسنده استانی که اثرش را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه دهد بی‌شک مورد حمایت ما خواهد بود.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته 20 میلیون تومان از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 30 میلیون تومان هم از طرف اداره کل استان به نویسندگان برای تولید آثارشان اختصاص می‌یافت که با پیگیری‌های صورت گرفته در سال گذشته سهم وزارت را به 80 میلیون تومان رساندیم و 80 میلیون تومان از کتب نویسندگان استانی را خریداری کردیم و انتظار داریم با حمایت استاندار سهم 30 میلیون تومان استان هم به 50 میلیون تومان افزایش یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: در عرصه نمایش با وجود اینکه بودجه زیادی در اختیار نداشتیم اما جشنواره‌های مختلفی را در استان برگزار کردیم، فعالیت‌های انجمن هنرهای نمایشی استان بسیار خوب است اما به خاطر کمبود فضا نتوانستیم فعالیت‌های بیشتری در این عرصه شاهد باشیم.

ماحوزی اضافه کرد: در سال گذشته در شهرستان‌های دشتستان و تنگستان 6 فیلم ساخته شده که از طرف انجمن سینمای کشور مورد حمایت قرار گرفت ضمن اینکه در سال گذشته 4 سینمای استان به دستگاه دیجیتال مجهز شدند.

وی گفت: در عرصه موسیقی هم تلاش‌هایی شده که به هر طریق راه فعالیت موسیقی در استان را همواره کنیم اما مشکلاتی هست که امیدواریم با تدبیر لازم این مشکلات حل شود./ فارس

ارسال نظر