کد خبر : 11020

تجلیل از بانوان نخبه علمی و قرآنی در بوشهر

تجلیل از بانوان نخبه علمی و قرآنی در بوشهر

بوشهر24: در آیینی و با تعدادی از مسئولین و جمع کثیری از مردم شهر بوشهر از بانوان نخبه علمی و قرآنی این شهر تجلیل شد.

بوشهر24: در آیینی و با تعدادی از مسئولین و جمع کثیری از مردم شهر بوشهر از بانوان نخبه علمی و قرآنی این شهر تجلیل شد.

به گزارش"بوشهر24"، حجت‌الاسلام پیمان شهسوار یکشنبه شب در مراسم تجلیل از بانوان نخبه بوشهری اظهار کرد: اگر مادران و زنان جامعه اسلامی حضرت فاطمه زهرا(س) را در تمامی عرصه‌های زندگی الگوی خود قرار دهند خیلی از مسائل و مشکلات جامعه و خانواده‌های ما برطرف خواهد شد.

شهسوار با اشاره به اینکه برخی این سئوال را مطرح می‌کنند که چرا باید انسان هزار و پانصد سال پیش را با آن آداب و رسوم به عنوان الگوی خود قرار دهیم، ادامه داد: اهل بیت(ع) برای تربیت بشریت آمده‌اند و قواعد تربیت انسان با گذشت زمان تغییری در آن ایجاد نمی‌شود.

وی با بیان اینکه تربیت انسان ربطی به عهد قدیم و جدید ندارد، افزود: یکی از مواردی که بانوان ما به عنوان الگو از حضرت فاطمه گرفته‌اند حجاب کامل است.

این مسئول با تاکید بر اینکه اگر بانوان جامعه اسلامی فاطمه زهرا (س)‌ را الگوی خود قرار دهند در عرصه‌های مختلف زندگی با مشکلی مواجه نخواهند شد، بیان کرد: چادر حجاب برتر بوده که این همه معانی بامحتوا را  دربر دارد.

این کارشناس امور دینی عنوان داشت: جایگاه و مقام زن و مادر در اسلام جایگاه رفیعی است و اگر این جایگاه مهم نبود قاعده و قانونهای زیادی برای او تعیین نمی‌شد.

شهسوار یادآور شد: قاعده و قوانینی که اسلام برای زن مطرح کرده بیش از قواعدی است که برای مردان تعیین کرده این قوانین بخاطر این است که زن می‌خواهد فرزند و نسل را پرورش دهد و مادری که بتواند فرزند صالح تربیت کند نسل آینده را بیمه کرده است./فارس

ارسال نظر