کد خبر : 11062

نظر رئیس حوزه هنری در مورد مهمترن دغدغه هنرمندان

نظر رئیس حوزه هنری در مورد مهمترن دغدغه هنرمندان

مدیر حوزه هنری بوشهر گفت: مهم‌ترین دغدغه هنرمندان استان بوشهر نبود حمایت مناسب است.

به گزارش " بوشهر24 "، سید حسین سیدزاده بعد از ظهر دوشنبه در همایش هفته هنر انقلاب اسلامی در بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه ساخت فیلم دارای توانمندی بالایی است و فیلم‌سازان بوشهری در سطح کشور شناخه شده هستند و تولیدات متعددی دارند.

وی به وجود شعرا و نویسندگان بزرگ در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌های اهلی فرهنگ و هنر در استان بوشهر، نبود حمایت مناسب است که امیدواریم شاهد حمایت بیشتر و موثرتر مسئولان از هنرمندان باشیم.

مدیر حوزه هنری بوشهر با اشاره به اینکه برای حمایت از نویسندگان و شعرا اعتبارات خاصی وجود ندارد، بیان داشت: شاعران بزرگ و نویسندگان استان بوشهر در سطح کشور دارای جایگاه ویژه‌ای هستند و باید مورد حمایت قرار بگیرند.

وی همچنین به کمبود اعتبارات هنرمندان حوزه نمایش اشاره کرد و با اشاره به فعالیت این هنرمندان در نبود امکانات، اضافه کرد: هنرمندان حوزه نمایش با کمبود سالن‌های مناسب برای فعالیت خود روبرو هستند.

هنرمندان بوشهر رتبه‌های ممتازی در سطح ملی و بین‌المللی دارند

سیدزاده به کسب رتبه‌های متعدد توسط هنرمندان فیلم‌ساز استان بوشهر در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی اشاره کرد و افزود: سینما یک صنعت است که به دید صنعتی به آن نگاه نمی‌شود و باید به خوبی به آنها توجه شود.

وی خواستار ایجاد یک گالری مناسب برای ارائه آثار هنرمندان در حوزه هنرهای تجسمی شد و ادامه داد: هنرمندان حوزه موسیقی استان بوشهر نیز با مشکلات زیادی روبرو هستند ولی حمایت‌های مسئولان از این هنرمندان کافی نیست.

مدیر حوزه هنری بوشهر به جایگاه ویژه هنرمندان استان بوشهر در موسیقی پاپ، آیینی و سنتی اشاره کرد و گفت: استان بوشهر در حوزه ادبیات پایداری نیز جایگاه ویژه‌ای دارد و باید مورد حمایت قرار بگیرند./ مهر

ارسال نظر