کد خبر : 11559

کارشناس امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی مطرح کرد؛

پیش بینی استقبال 13000نفری از مراسم اعتکاف در استان بوشهر/ 186 مسجد میزبان معتکفین خواهند بود

پیش بینی استقبال 13000نفری از مراسم اعتکاف در استان بوشهر/ 186 مسجد میزبان معتکفین خواهند بود

بوشنهر24: کارشناس ارشد امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از تشکیل ستادهای اعتکاف در شهرستانهای استان بوشهر خبر داد.

بوشهر24:  کارشناس ارشد امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر از تشکیل ستادهای اعتکاف در شهرستانهای استان بوشهر خبر داد.

حسین ادیبی در گفتگو با خبرنگار " بوشهر24 "، با اشاره به تشکیل ستادهای اعتکاف در شهرستانهای استان بوشهر، گفت: در این ستادها با دستگاههایی که در برگزاری مراسم اعتکاف دخیل بودند، تشکیل جلسه دادیم. این جلسات که با حضور مدیریت برق، مدیریت آبفا، هلال احمر، مرکز کمیته امداد شهرستانها، شورای اسلامی شهرها، شهرداری ها، ناحیه مقاومت بسیج، فرماندهی نیرو انتظامی شهرستانها، آموزش و پرورش، بخشداری ها، مخابرات، جهاد کشاورزی و ...، در شهرستان بوشهر و دیگر شهرستان ها تشکیل شده است.

وی در ادامه با اشاره به جلسات ستاد اعتکاف گفت: در این جلسات پیرامون مواردی چون، احتمال قطعی برق در طول برگزاری اعتکاف و موارد اینچنینی، هماهنگی کامل با دستگاههای مربوطه صورت گرفته است و مصوبات این جلسات و انتظاراتی که این ستاد از دستگاههای مربوطه داشته است با امضای فرمانداران و بخشداران به اعضا ابلاغ شده است.

 ادیبی در ادامه خاطر نشان کرد: 28 مسجد در شهرستان بوشهر و 158 مسجد در دیگر شهرستانها از 13 تا 15 ماه رجب، میزبان معتکفین خواهند بود که در این 3 روز برنامه های متنوع معنوی و فرهنگی، نظیر قرائت دسته جمعی قرآن، بیان احکام، جلسات پرسمان و گفتمان دینی، حلقه های معرفتی با حضور طلاب و روحانیون در مساجد، سخنرانی، مداحی و ... در نظر گرفته شده است

وی با اشاره به حضور 11500 نفر در سطح استان بوشهر در مراسم اعتکاف افزود: امسال پیش بینی می شود بیش از 13000نفر از مراسم معنوی اعتکاف در استان بوشهر استقبال کنند.

ادیبی با اشاره به برنامه ویژه ستادهای اعتکاف برای جوانان گفت: نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها نیز در 5 نقطه مسجد، از جمله مسجد حضرت علی اکبر(ع) در دانشگاه آزاد عالی شهر، مسجد دانشگاه خلیج فارس، مسجد دانشگاه علوم پزشکی، مسجد میرعلمدار و مسجد النبی(ص) پردیس علوم پزشکی اعتکاف دانشجویی برگزار می گردد

وی در پایان پیرامون مکان ثبت نام مردم جهت شرکت در این مراسم تصریح کرد: در برخی از شهرستانها مساجد و در برخی دیگر ستاد اعتکاف ثبت نام انجام می شود، اما بطور کلی عموما ثبت نام ها در مساجد خواهد بود.

ارسال نظر