کد خبر : 11836

در گفتگو با معاون مدرسه نمونه دخترانه حدیث بوشهر مطرح شد؛

معلمین باید از حقوق و مزایای بهتری برخوردار باشند/ بهتر است هرگونه اعتراضی روند قانونی خود را طی نماید

معلمین باید از حقوق و مزایای بهتری برخوردار باشند/ بهتر است هرگونه اعتراضی روند قانونی خود را طی نماید

بوشهر24:معلمین برای حل برخی مشکلات ساده زندگی دغدغه های بسیار دارند ، معلم با انسان سر و کار دارد. امر سازندگی انسان که به معلم نسبت داده می شود وظیفه خطیری است که برای انجام اینگونه وظایف که عموما با عشق وعلاقه خاصی صورت می پذیرد

بوشهر24: معاون آموزشی مدرسه نمونه دخترانه حدیث در بوشهر گفت: شرایط زندگی ایجاب می کند که معلمین از نظر حقوقی جهت داشتن یک زندگی در خور شأن خود، از حقوق و مزایای بهتری برخوردار گردند.

نوری در گفتگو با " بوشهر24 "، ضمن تبریک گرامیداشت مقام معلم و اهمیت قشر وسیع فرهنگیان درجامعه اشاره ای به تجمعات فرهنگیان نمود واظهار داشت: ارزش معلمین بسیار بیشتر از حقوق مادی است که آنان دریافت می کنند . ولی در حال حاضر شرایط زندگی ایجاب می کند که معلمین از نظر حقوقی جهت داشتن یک زندگی در خور شأن خود، از حقوق و مزایای بهتری برخوردار گردند.

 وی در خصوص اعتراضات اخیر بیان داشت : بهتر است هرگونه اعتراضی روند قانونی خود را طی نماید.

وی افزود: اگر ارزش و جایگاه هر شغل تحت الشعاع مسائل مادی و حقوق و مزایای این شغل در جامعه قرار گیرد، با وضعیت فعلی، با توجه به پیش فرض اعتقادی ما که جایگاه بالایی را برای این قشر دلسوز و زحمتکش تصور می کنیم، با دریافت های فعلی این امر محقق نخواهد شد. بهتر است مرحله به مرحله شکاف های ایجاد شده وخلاء های موجود دراین رابطه را پر نمود .

وی خاطر نشان کرد: معلمین برای حل برخی مشکلات ساده زندگی دغدغه های بسیار دارند ، معلم با انسان سر و کار دارد. امر سازندگی انسان که به معلم نسبت داده می شود وظیفه خطیری است که برای انجام اینگونه وظایف که عموما با عشق وعلاقه خاصی صورت می پذیرد لازم است آنان  را از بسیاری درگیری ها و مشکلات زندگی رها ساخت .  

نوری در ادامه پیرامون امکان افزایش حقوق و مزایای معلمین گفت: از آنجا که قشر عظیمی از کارکنان دولت را معلمین تشکیل می دهند،  لذا اگر یک تغییر و تحول مالی اندکی هم بخواهد ایجاد بشود، باید پشتوانه مالی آن را نیز در نظر گرفت. بنابراین هرگونه افزایش  حقوقی  دربرنامه های مالی دولت بی تاثیر نیست بخصوص اینکه در کشور ما هم هنوز بسیاری از مدارس دولتی است .  

وی ادامه داد: رفع مشکلات مردم از مسائل مهم دولت است. بنابراین لازم است اجازه دهیم این مشکلات با آرامش و به صورت تدریجی حل بشود.

نوری پیرامون تفاوت دریافتی حقوق ومزایا  بین آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها گفت: این موضوع وجود دارد، ارتقاء شغلی در این سیستم و یا ادامه تحصیل معلمین چندان تاثیری در افزایش حقوق و مزایا نمی کند و ممکن انگیزه ادامه تحصیل و یا پذیرش مسئولیت های سنگین تر را در این دستگاه بین افراد پائین بیاورد. ولی در سایر دستگاهها این مشکلات کمتر است .

وی در پاسخ به سوال خبرنگار بوشهر24 مبنی بر اینکه از یک طرف معلمین درصدصد  پی گیری حقوق ومطالبات خود هستند واز طرف دیگر اعتراض خود را باتعطیلی کلاس ها اعلام می کنند که حقوق دانش اموزان را ضایع  می کنند . برای حل اینگونه مسائل ومشکلات بهتر است چه راهی انتخاب شود ؟

بنظرم بایستی شرایط مساعدی را برای برگزاری نشست هایی با حضور معلمین و نمانیدگان آنها ایجاد بکنند، تا بحث ها منطقی تر مطرح بشود، قطعا جامعه هم ضربه نمی خورد.در هر صورت بهتر است برای حل این مشکلات و سایر مشکلات روند کار منطقی تر دنبال بشود.

ارسال نظر