کد خبر : 11856

یکی از اعضای خانوده شهید؛

تألیف زندگی نامه شهید دشتستانی که پس از 10 سال پیکرش سالم بود

تألیف زندگی نامه شهید دشتستانی که پس از 10 سال پیکرش سالم بود

بوشهر24: "شهید عبدالنبی یحیایی" از شهدای شاخص استان بوشهر است که در سال 62 طی عملیات والفجر 2 به شهادت رسید و پیکر مطهر ایشان در شهر تنگ ارم شهرستان دشتستان خاکسپاری شده است.

بوشهر24: خبرها حاکی از این است که به همت خانواده شهید یحیایی و مسئولین امر در حوزه هنری استان بوشهر، امور تدوین و تالیف حیات طیبه ی این شهید بزرگوار کلید خورده و در حال انجام است.

به گزارش " بوشهر 24 "،  "شهید عبدالنبی یحیایی" از شهدای شاخص استان بوشهر است که در سال 62 طی عملیات والفجر 2 به شهادت رسید و پیکر مطهر ایشان در شهر تنگ ارم شهرستان دشتستان خاکسپاری شده است.

خانواده شهید پس از گذشت 10 سال از تدفین، به دلیل نشست مزار و لزوم تعمیر آن، ناچار به نبش قبر شده که در این حین متوجه سالم بودن جسد مطهر شهید می شوند، به نحوی که بر اساس شهادت حاضرین بدن شهید گرم و تازه بوده و خون ایشان جریان داشته است.

خبرها حاکی از این است که به همت خانواده شهید یحیایی و مسئولین امر در حوزه هنری استان بوشهر، امور تدوین و تالیف حیات طیبه ی این شهید بزرگوار کلید خورده و در حال انجام است.

مصعب یحیایی در این باره گفت: "پس از پیگیری های خانواده شهید و لطف مسئولین حوزه هنری استان، کار تالیف زندگی نامه شهید یحیایی از سال 93 شروع شده و مصاحبه های اولیه پیاده سازی شده است. در روزهای آتی نیز تحقیقات نهایی این امر انجام خواهد شد و ان شا الله امیدواریم که در سال 94 از این اثر رونمایی شود."

وی با بیان اینکه عقل ظاهربین نمی تواند عظمت این حقیقت را درک کند گفت: " برخی از افراد –علی رغم شهادت شاهدان عینی و وجود نمونه های تاریخی در اسلام- این روایت را نادرست می خوانند و سعی در انکار آن داشتند."

عضو خانواده شهید یحیایی همچنین اشاره کرد: "بنا داریم ضمن روایت معنوی زندگی شهید، با بیان حقایق و واقعیت ها، سبک زندگی شهدا را که مبتنی بر عقلانیت دینی ست به جامعه عرضه کرده و الگوی مناسب حیات معقول تکاملی را به تصویر بکشیم."

شهید عبدالنبی یحیایی متولد 1342 بوده و مزار ایشان در شهر تنگ ارم در ایام مختلف و با حضور اقشار گوناگون مردم "زیارتگاه عاشقان و دارالشفای آزادگان" است.  لازم به ذکر است که فیلم تلویزیونی "ستارگان خاک" به کارگردانی عزیزالله حمید نژاد بر اساس همین موضوع تدوین و ساخته شده است.

ارسال نظر