کد خبر : 11883

کنگره شهید رئیسعلی دلواری در شهرستان تنگستان برگزار می‌شود

 کنگره شهید رئیسعلی دلواری در شهرستان تنگستان برگزار می‌شود

فرماندار تنگستان گفت: کنگره یک‌صدمین سال شهادت شهید رئیسعلی دلواری همزمان با سالروز شهادت سردار بزرگ جنوب مبارزه با استعمار ۱۲ شهریورماه در تنگستان برگزار می‌شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، غلامرضا ترک‌زاده  صبح امروز در شورای اداری شهرستان تنگستان با بیان اینکه در سال 93 بیشترین تلاش در رابطه  با انجام خدمات عمومی  وکارهای مربوط به پروژه‌ها عمرانی بود اظهار داشت: در این سال تحقق خواسته‌های مردمی، پاسخگویی به ارباب رجوع در دستگاه‌های اجرایی، تکریم ارباب رجوع در اولویت برنامه‌های اداری شهرستان قرارداشت.

وی، جمعیت شهرستان تنگستان را براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن70 هزار نفر اعلام و تصریح کرد: 70 درصد مردم در روستاها و 30 درصد آن درشهرها ساکن هستند.

فرماندار تنگستان با بیان اینکه این شهرستان دارای سه شهر است بیان کرد: درآمد ومعیشت بیشتر مردم از راه کشاورزی است وشهرستان دارای 22 هزار هکتار اراضی کشاوزی و 4 هزار هکتار نخیلات و مرکبات است که با یک میلیون تن محصول درآمدی بیش از 70 میلیارد تومان دارند.

ترک‌زاده افزود: متاسفانه در سال‌های گذشته به سبب کمبود اعتبار و فراهم نبودن بسترکارنتوانستم دربخش کشاوزی سیستمی منطبق با سیستم روزایجاد کنیم.

وی از اجرای سد خائیز در تنگستان خبرداد و گفت: در سفر رئیس جهمور به بوشهر ساخت سد خائیز مورد تصویب قرار گرفت که امسال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و با بهره‌برداری از آن می‌تواند تضمین کننده تامین آب آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی منطقه باشد.

فرماندار تنگستان با تاکید براجرایی شدن بزرگراه اهرم به برازجان افزود: یکی از پروژه‌های مهم و تاثیرگذار درکاهش ترافیک، انتقال محصولات کشاورزی  وصرف جویی دروقت و انرژی دارد و به عنوان شاخص‌ترین پروژه‌ءها است تعریض راه اهرم به فراشبند است که دراولویت برنامه‌های امسال قرار دارد.

ترک‌زاده با بیان اینکه 7 هزار دانشجو در تنگستان تحصیل می‌کند بیان کرد: درحال حاضر چند واحد دانشگاهی درشهرستان تنگستان در حال فعالیت است که بیش از 7 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف در حال تحصیل هستند.

وی با تاکید بر ایجاد رشته‌های تکمیلی دانشگاهی در تنگستان گفت: با توجه به اینکه بیش از 12 هزار دانش‌آموز درمقاطع مختلف تحصیلی در حال تحصیل هستند تلاش می‌شود رشته‌های تکمیلی درواحدهای دانشگاهی ایجاد شود که در حال حاضر دو رشته تکمیلی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهرم راه‌اندازی شده است.

فرماندار تنگستان نرخ بیکاری در شهرستان تنگستان را 17.2 درصد اعلام کرد و افزود: این رقم در بخش دلوار 2 درصد است که شرکت‌های لنج سازی‌، سایت‌های پرورش میگو، تجارت دریایی تا حدودی مشکل بیکاری در دلوار حل کرده است.

ترک‌زاده با اشاره به اینکه ایجاد یک شغل در شهرستان به 50 میلیون تومان اعتبارنیاز دارد تصریح کرد: برای ایجاد یک شغل در صنعت نفت وگاز به بیش از2 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد این در صورتی است که در صنایع پائین دستی برای ایجاد یک شغل به 50 میلیون تومان نیاز است که متاسفانه از این ظرفیت تاکنون در شهرستان تنگستان استفاده نشده است .

وی از برگزاری کنگره رئیسعلی دلواری در شهریورماه خبرداد و گفت: کنگره یک‌صدمین سال شهادت شهید رئیسعلی دلواری همزمان با سالروز شهادت سردار بزرگ جنوب مبارزه با استعمار 12 شهریورماه برگزار می‌شود.

فرماندارتنگستان با اشاره به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری امسال برگزار می‌شود افزود: از تمام ظرفیت‌های شهرستان برای هرچه بهتروبا شکوه برگزار شدن این دو انتخابات استفاده می‌شود.

ترک‌زاده به برگزاری مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) اشاره و بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان تنگستان با ستاد ارتحال حضرت امام راحل همکاری و همراهی لازم داشته باشند./ تسنیم

ارسال نظر