کد خبر : 11896

برابر تهاجم فرهنگی دشمنان تسلیم نشویم

برابر تهاجم فرهنگی دشمنان تسلیم نشویم

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بوشهر گفت: بدحجابی و بی‌عفتی را در جامعه خیلی کوچک نگیریم و دست خود را در مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان در این زمینه بالا نبریم.

به گزارش " بوشهر24 "، عبدالرضا دشتی پیش از ظهر امروز در گردهمایی مسئولان اقشار بسیج و بسیجیان  شهرستان بوشهر، اظهار کرد: در حال حاضر چشم امید مقام معظم رهبری به بسیجیان به عنوان سفیران و افسران جنگ نرم و فرهنگی جامعه در مبارزه با تهاجمات دشمن است.

دشتی با تاکید بر اینکه در این کار باید دقیق و با تمام توان کار کنیم، ادامه داد: اگر در این کار مهم و حیاتی به خوبی انجام وظیفه نکنیم و جامعه به انحراف رود و ما دلیل این انحراف و مشکلات فرهنگی باشیم در پیشگاه امام(ره)، شهدا، انقلاب و مقام معظم رهبری خواهیم بود.

وی با بیان اینکه وظیفه ما در این راه خطیر و سنگین است، بیان کرد: کسانی که مسئول امور فرهنگی هستند باید برای از بین بردن مشکلات فرهنگی اول از خود شروع کنند زیرا اگر مسائل مربوط به فرهنگ جامعه را با عمق جان گرفتیم آن‌وقت اثرگذار خواهیم بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بوشهر با تاکید بر اینکه بر معنویت‌افزایی به نماز جماعت و نماز اول وقت توجه داشته باشیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود، افزود: متاسفانه نماز اولویت اصلی خود قرار نمی‌دهیم و بعضی به بهانه راه انداختن کار مردم نماز اول وقت را به تاخیر می‌اندازند در حالی که روایات زیادی داریم که بر نماز اول وقت نسبت به بقیه کارها تاکید فراوان دارد و باید تلاشمان بر این باشد که نماز به موقع برگزار کنیم.

دشتی با تاکید بر اینکه تذکر لسانی را از خود و خانواده خود شروع کنیم، تصریح کرد: متاسفانه اجرای تذکر لسانی برای ما سخت است زیرا در این زمینه کار نکردیم و قبل از اثربخشی این کار مهم ترس داریم که با کسی که او را تذکر می‌دهیم درگیر شویم.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مردم اعلام آمادگی کردند که ماهواره‌های خود را تحویل دهند، عنوان داشت: در این زمینه وظیفه داریم که ویژه کار کنیم زیرا برنامه‌های ماهواره‌ای به کانون خانواده و جامعه ضربه زده و جامعه را به سوی فروپاشی اعتقادی و اخلاقی پیش خواهد برد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بوشهر با با انتقاد شدید از بدحجابی در جامعه، یادآور شد: متاسفانه در شهر بوشهر هیچ نماد و یا بنری که در مذمت و ناپسند بودن بدحجابی و بی‌عفتی آمده باشد وجود نداشته و نداریم پس باید کمک کنیم این فضا عوض شود و مسئله بدحجابی و بی‌عفتی را در جامعه خیلی کوچک نگیریم و دست خود را در مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمنان در این زمینه بالا نبریم.

دشتی با تاکید بر استفاده از کالاهای ایرانی حتی استفاده از خودکار در محل کار، ادامه داد: در این مورد نیز باید کار کرد و این فرهنگ باید در محل کار جا بیافتد و آن را باید نهادینه کنیم./ فارس

ارسال نظر