کد خبر : 12255

جشن رمضان در استان بوشهر برگزار می‌شود

 جشن رمضان در استان بوشهر برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در حوزه قرآن و عترت با مشارکت ستاد عالی مساجد بوشهربا برپایی نمایشگاه، مسابقه، تفسیر، قرائت و نشست‌های قرآنی جشن رمضان در استان بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش "  بوشهر24 "، حمیده ماحوزی با بیان اینکه امسال توجه ویژه‌ای به هنرمندان در بخش‌های مختلف می‌شود اظهار داشت: استان بوشهر در هنرهای تجسمی، شعر، قرآن وعترت، موسیقی و تئاتر در کشور جایگاه مهمی دارد که نیاز است توجه مهمی به این هنرمندان شود.

وی، با اشاره به اینکه استان بوشهر در حوزه زیرساخت قرآنی دارای سابقه طولانی و درخشانی است تصریح کرد: استان بوشهر در کشور به استان قرآنی شناخته می‌شود و وجود نخستین دهکده قرآنی کشور در این استان موید این ادعاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر در حوزه موسیقی دارای ظرفیت‌های مهمی است تاکید کرد: استان بوشهربه عنوان یکی از قطب‌های موسیقی کشور است.

ماحوزی از برگزاری جشن رمضان در استان بوشهر خبرداد و گفت: جشن رمضان امسال برای نخستین بار از 10 روز قبل از شروع ماه مبارک رمضان در سراسر استان بوشهر آغاز می‌شود و تا پایان این ماه مبارک ادامه دارد.

وی، برپایی نمایشگاه بزرگ قرآن، تفسیر، قرائت و مسابقه قرآن، تجلیل از فعالان قرآنی، برپایی کارگاههای آموزشی در حوزه‌های مختلف قرانی را ازجمله برنامه‌های جشن رمضان در استان بوشهر دانست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه جشن رمضان در استان بوشهر تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد بیان کرد: فضای استان بوشهر دراین ماه معنوی و با فضیلت قرآنی و تلاش می‌شود هنرمندان و سایر اقشار مردم استان بوشهر از جشن رمضان بهره کافی ببرند./ تسنیم

ارسال نظر