کد خبر : 12734

مستند "فتوایی برای بلاد" آماده نمایش می‌شود

 مستند "فتوایی برای بلاد" آماده نمایش می‌شود

مدیر حوزه هنری بوشهر گفت: فیلم مستند«فتوایی برای بلاد» از تولیدات حوزه هنری استان بوشهر که عملیات فیلم‌برداری آن آغاز شده تا پایان ماه مبارک رمضان آماده نمایش می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، فیلم‌برداری مستند«فتوایی برای بلاد» ظهر امروز در مراسمی با حضور امام جمعه بوشهر و مسئولان حوزه هنری بوشهر آغاز شد.

در این مراسم امام جمعه بوشهر با بیان اینکه این استان دارای مفاخری برجسته است اظهار داشت: هنرمندان در زنده کردن فعالیت‌ها و تلاش‌های فرهیختگان و مفاخر در زمینه‌های گوناگون نقش مهم و برجسته‌ای دارند که باید در این عرصه بیشتر تلاش شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری با اشاره به آغاز فیلم‌برداری مستند«فتوایی برای بلاد» بیان کرد: این فیلم مستندی بر جایگاه آیت‌الله بلادی از مفاخر ارزشمند استان بوشهر است که باید این فرهیخته به جامعه شناسانده شود.

 وی آیت الله بلادی را به عنوان یک ارزش والا در دنیای تشیع معرفی کرد و گفت: شخصیت این عالم فرزانه را کمیاب و چون دری نادر است که باید به جامعه شناسانده شود.

امام جمعه بوشهر آیت‌الله بلادی را همانند درختی که در زمین ریشه دوانده و رشد کرده دانست و افزود: امروز سایه  این روحانی برجسته و ارزشمند بر جهان اسلام افتاده است.

صفایی بوشهری با اشاره به تالیفات آیت‌الله بلادی خاطرنشان کرد: کتاب‌های بسیاری به قلم این عالم به زینت طبع آراسته شده که افزون بر 90 اثر است که از مهم‌ترین این آثار کتابی در رد "وهابیت" است.

مدیرحوزه هنری بوشهر با بیان اینکه فیلم مستند«فتوایی برای بلاد به کارگردانی " مهدی تنگستانی " از تولیدات حوزه هنری استان بوشهر است گفت: هنرمندان این حوزه در سال تولیدات فاخر و ارزشمندی به ویژه در بخش دین، ولایت و علما  دارند که فیلم دراین راستا تولید می‌شود.

سید محمدحسین سیدزاده با اشاره به اینکه هنرمندان دارای توانمندی بسیاری هستند تصریح کرد: فیلم مستند«فتوایی برای بلاد» تا پایان ماه مبارک رمضان آماده نمایش می‌شود.

کارگردان این مستند نیز روند شکل‌گیری ایده و تیم پژوهشی این مستند که توسط تعدادی از محققان دانشجوی تاریخ بوده  تشریح کرد و از فرم و نوع پرداخت به این مستند که فضای غالب روایتی است از 48 ساعته حیات آن عالم فرزانه در تبعید از بوشهر به شیراز عنوان کرد.

مهدی تنگستانی ساختار این فیلم را بر اساس مستندات تصویری و آرشیوی شامل عکس و دست نوشته‌های ایشان به همراه بازسازی در بوشهر و شهرک سینمایی غزالی عنوان کرد.‏/ تسنیم

ارسال نظر