کد خبر : 12986

۱۶ اسفند به نام «روز قرآن» در بوشهر نام‌گذاری می‌شود‌

 ۱۶ اسفند به نام «روز قرآن» در بوشهر نام‌گذاری می‌شود‌

امام جمعه بوشهر گفت: روز ۱۶ اسفند، روز رحلت مرحوم معتقد اهرمی به عنوان روز قرآن استان بوشهر در نظر گرفته شده و برای آن روز برنامه‌های بسیار ویژه‌ای طراحی و اجرا می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر امروز در نشست ستاد استانی مرتلین قرآن کریم ویژه ماه مبارک رمضان بوشهر، با بیان اینکه قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان یک وجه و صفای دیگری دارد اظهار داشت: قرائت قرآن دراین ماه مبارک با روزه و فصل بهار قرآن عجین است و این اختلاط و امتزاج قرائت با روزه، سبب معماری شخصیت قرآنی انسان می‌شود.

وی،با بیان اینکه انسان با روزه‌ واقعی، نهاد خود را معماری پاکی می‌کند، افزود: ماه مبارک رمضان یک فرصت عالی آسمانی برای معماری شخصیت انسان بر مدار قرآن است و این یک هدیه الهی به انسان است و باید آن را قدر بدانیم و قدردانی و شکر این نعمت، به گرفتن روزه واقعی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تأکید بر اینکه جهان باید به تمدن قرآنی بازگردد، بیان کرد: ما باید به دنبال تمدن قرآنی بر اساس آموزه های هدایت‌زای اهل بیت عصمت و طهارت (ع) باشیم.

صفایی بوشهری ترویج فرهنگ قرآنی را یک اصل دانست و تأکید کرد: تا زمانی که ما به قرآن عمل می‌کنیم و در مسیر حرکت‌های پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل بیت (ع) قرار داریم، موفق و در مسیر تمدن هستیم و هر مقدار که فاصله بگیریم، عقب می‌مانیم.

وی، با بیان اینکه قرآن همیشه انسان‌ها را به بهترین و شایسته ترین چیز در زمان خود هدایت می‌کند، تصریح کرد: باید بر گسترش فرهنگ قرآنی در حوزه فهم، ایمان، عمل و قرآن تلاش کنیم و یکی از عوامل گسترش فرهنگ قرآنی، همین جلسه ترتیل قرآن کریم است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ترتیل قرآن کریم در ماه مبارک رمضان اثر گذار است خاطرنشان کرد: قرائت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان اثرگذارترین است چون هم در فهم، عمل و ایمان به قرآن، اثرگذار است و آن طرف مایه‌ جذب تمامی جامعه به سمت قرآن می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه هم اینک استان بوشهر در سطح ایران در حوزه قرآن دارای جایگاه ویژه ای است، گفت: این نشان می‌دهد که استان بوشهر در فضای ایران در حال تبدیل شدن به یک استان تأثیرگذار و طراح برنامه قرآنی است که یکی از آنها، روز قرآن استان بوشهر است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه روز قرآن استان بوشهر یک کار ابتکاری در سطح ایران بود، عنوان کرد: روز 16 اسفند، روز رحلت مرحوم معتقد اهرمی به عنوان روز قرآن استان بوشهر در نظر گرفته شده است و برای آن روز برنامه‌های بسیار ویژه‌ای طراحی می‌شود.

وی، با تأکید بر اینکه در عرصه پشتوانه‌های قرآنی تدبیر جدی صورت گیرد، بیان کرد: در زمینه قرآن ضروری است که بر روی نونهالان، نوجوانان و جوانان برنامه ریزی شود.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم در ماه مبارک رمضان یک جلسه ترتیل قرآن کریم ویژه نوجوانان و نونهالان برگزار شود و در شبکه ملی کودک و نوجوان (پویا) پخش شود.

وی افزود: قرآن کتاب خداست و نباید هیچ چیزی در عرصه فضای قرآنی به جز قرآن و اهل بیت(ع)، با قرآن اختلاط پیدا کند و باید بر این معنا تأکید شود.

صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: باید نگاه‌ها همگی به سمت قرآن بر اساس مکتب اهل بیت(ع) و اخلاص باشد و در این صورت اثر خود را می‌گذارد و لازم است با تمام وجود بر روی این عنصر در حوزه‌های فرهنگ دینی تأکید کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به انعکاس استانی و ملی مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم، افزود: تاکنون در انعکاس استانی این مراسم موفق بوده‌اید اما در انعکاس ملی و شبکه‌های سراسری در سال گذشته موفق نبوده‌ایم که باید کوشش شود که امسال این مسئله جبران شود./ تسنیم

ارسال نظر