کد خبر : 13762

مراسم بزرگداشت شهید نادر مهدوی در بوشهر برگزار می‌شود

 مراسم بزرگداشت شهید نادر مهدوی در بوشهر برگزار می‌شود

امام جمعه خورموج گفت: شهرستان دشتی شهدای بسیار مهمی در راه انقلاب اسلامی اهدا کرده است که شهید نادر مهدوی که در نبرد مستقیم با آمریکا به شهادت رسید به عنوان شهید شاخص کشوری تعیین شد که مراسم این شهید ۱۶ مهر در بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح صبح امروز در مراسم یادواره شهیدان هفتم تیر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام شهید دکتر بهشتی و یاران باوفای امام راحل اظهار داشت: شهیدان میر بهزاد شهریاری نماینده وقت رودباران و شهید عباس حیدری نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی در حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به فیض عظیم شهادت نائل آمده‌اند و افتخاری برای استان بوشهر است.

وی با بیان اینکه شهرستان دشتی جایگاه ویژه‌ای در انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و عرصه‌‌های مختلف داشته است تصریح کرد: شهرستان دشتی شهدای مهمی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که 231 شهید والامقام ازآن جمله است.

امام‌ جمعه خورموج  با بیان اینکه شهادت جایگاه بسیار ویژه‌ای نزد ایزد منان دارد گفت: شهادت در راه خدا انتخابی است که مؤمنان واقعی در طول تاریخ اسلام آرزوی آن را در سر می‌پروراندند.

مصلح با بیان اینکه مردم شهرستان دشتی در ماه رمضان مقید به قرائت دعای افتتاح هستند افزود: مردم شهرستان دشتی در تمام ایام سال به ویژه ماه مبارک رمضان مقید به ختم قرآن کریم هستند که این مهم  در کنار سایر آرزوها مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم شهرستان دشتی در مکتب عاشورای حسینی درس خواندند خاطرنشان کرد: مردم این دیار مفتخرند سید شهیدان استان شهید میربهزاد شهریاری و شیخ شهیدان استان شهید شیخ ابوتراب عاشوری، شهید بین‌الملل شهید ابراهیمی، شهید مبارزه مستقیم با آمریکا درآبهای خلیج فارس شهیدان مهدوی و توسلی تقدیم انقلاب کرده‌ است.

امام جمعه خورموج با بیان اینکه شهید نادر مهدوی به عنوان شهید شاخص ملی تعیین شده بیان کرد: شهید نادر مهدوی که در نبرد مستقیم با  آمریکا به شهادت رسید به عنوان شهید شاخص کشوری تعیین شد که مراسم این شهید 16 مهر در بوشهر برگزار می‌شود./ تسنیم

ارسال نظر