کد خبر : 14112

سهمیه کتاب در شهر بوشهر قطع شد

سهمیه کتاب در شهر بوشهر قطع شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: شهر بوشهر با کمبود فضای کتابخانه‌ای مواجه است و سهمیه کتابی که از نهاد کتابخانه‌های کشور ماهانه ارسال می‌شود به دلیل تکمیل ظرفیت بعضی از کتابخانه‌ها قطع‌ شده است.

به گزارش " بوشهر24 "، سید علی هاشمی ظهر امروز در حاشیه بازدید فرماندار بوشهر از کتابخانه‌های شهر بوشهر اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حال شناسایی مکان‌هایی هستیم که قابلیت استقرار ایستگاه‌های مطالعه را داراست و اگر این اتفاق بیفتد با ایجاد اراده و انگیزه می‌توانیم شاهد توزیع مناسب کتاب باشیم و این اتفاق می‌تواند تا حدودی منویات مقام معظم رهبری در خصوص بردن کتاب به زندگی مردم را محقق سازد.

وی با اشاره به لزوم احداث کتابخانه مرکزی در بوشهر گفت: در حال حاضر شهر بوشهر فاقد کتابخانه مرکزی است و این در حالی است که این شهر با در اختیار داشتن 11 هزار مترمربع زمین در انتظار تأمین اعتبار جهت احداث است که در صورت تحقق این مهم شاهد اتفاق خوبی در زمینه‌ی توسعه فضای مطالعه در استان خواهیم بود.

مدیرکل کتابخانه‌های استان بوشهر بیان داشت: کتابخانه استاندارد 2 هزار متری بهمنی بوشهر با پیشرفت 80 درصدی در انتظار تأمین اعتباری بالغ‌بر 20 میلیارد ریال است و کتابخانه شهید عاشوری نیز که به دلیل نقص فنی تعطیل است در صورت تأمین اعتبار برای  تعمیر آن،  به چرخه کتابخانه‌های عمومی بازخواهد گشت.

وی افزود: شهر بوشهر با کمبود فضای کتابخانه‌ای مواجه است و سهمیه کتابی که از نهاد کتابخانه‌های کشور ماهانه ارسال می‌شود به دلیل تکمیل ظرفیت بعضی از کتابخانه‌ها قطع‌شده است و همچنین این فضای کم نیز پاسخگوی مراجعین نیست.

هاشمی تصریح کرد: بخش فرهنگ خصوصاً مقوله اساسی کتاب و کتابخوانی مظلوم واقع‌شده است که رفع این مهم به همت، و حرکت جدی از ناحیه همه نخبگان، دلسوزان، خیرین و مدیران نیاز دارد. این اداره کل برای برنامه‌ریزی بهتر در توسعه کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نقشه راهی تهیه‌کرده است که به محضر آیت‌الله صفایی بوشهری و استانداری بوشهر تقدیم شده است./ فارس

ارسال نظر