کد خبر : 15055

مدیرکل تبلیغات:بیش از 50 دوره قرآنی در استان اجرا شد

 مدیرکل تبلیغات:بیش از 50 دوره قرآنی در استان اجرا شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: بیش از 50 دوره قرآنی سال جاری در استان اجرا شده و درحال برگزاری است.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی یکشنبه در نشست با فرماندار تنگستان افزود: فلفسه وجودی تبلیغات درنظام جمهوری اسلامی ایران برای بسط وگسترش فعالیت های دینی می باشد که توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی بنیان گذاشته شد.

سروستانی تصریح کرد: یکی از سیاست های و برنامه های راهبردی کلان تبلیغات اسلامی این است که کار حوزه دینی را در اجرا به مردم واگذار نماید.

وی افزود : این سیاست کلان بر اساس فرامین مقام معظم رهبری جهت شناسایی مراکز مردمی، ساماندهی و هدایت این مراکز است و اقدامات خوبی توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان در این زمینه انجام شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: بیش از 60 هزار نفر روز تبلغ در سطح استان برنامه ریزی شده است که هدف از فعالیت ها توزیع عادلانه برنامه ها در استان براساس شاخص جمعیتی است.

سروستانی اظهارکرد: باید تمامی تشکلهای مذهبی استان شناسایی و دارای کدشناسایی و شناسنامه دار شوند.

وی گفت: هیاتهای مذهبی باید یک تشکل از میان خود به عنوان هیات میان تخصصی انتخاب نمایند که در پی آن شورای هیاتهای مذهبی تشکیل خواهد شد که سازمان تبلیغات از این طریق می تواند نظرات خود را به هیاتهای مذهبی شهرستان ها منتقل کند.

سروستانی افزود: جامعه مداحان که دارای رویکرد مهمی در استان می باشد نیاز است شناسایی و ساماندهی شود که تشکلی به نام کانون مداحان در شهرستانهای استان در حال فعالیت است و هر چهار سال یک بار انتخابات برگزار می کند و انتخاب درون تشکلی دارند.

سروستان ادامه د اد:شهرستان تنگستان در استان از نظر اعزام روحانیون به روستاها دارای حایگاه خاصی است.

مدیرکل تبلیغات استان بوشهر خواستار تکمیل خانه های عالم و دارالقران در شهرستان های استان شد و از احداث هشت مرکز قرآنی در شهرستانها خبرداد که یکی از این مراکز در تنگستان احداث خواهد شد./ ایرنا

ارسال نظر