کد خبر : 15316

جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهر گشایش یافت

به گزارش " بوشهر24 "، با حضور خادمان حرم رضوی و پیام وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی ظهر امروز دهمین جشنواره ملی مشاعره رضوی در بوشهر گشایش یافت. 

در مراسم گشایش جشنواره ملی مشاعره رضوی، پیام وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد.

در این پیام که توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر قرائت شد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره امام رضا(ع) منشأ آفرینش‌های فرهنگی هنری کم نظیری شده اظهار داشته است: این کاروان پس از سیزده سال چنان چابک و پرتوشه شده است که با همه استان‌های کشور و بیشتر شهرهای بزرگ و بسیاری از روستاها سفر کرده و منشاء آفرینش‌های فرهنگی هنری کم نظیری شده است.

جنتی در این پیام تاکید کرده است: نسیمی که از سمت خراسان می‌وزد با موجی که راه انداخته است کشتی حاملان فرهنگ رضوی را در دریای کرامت و رأفت امام هشتم به جلو رانده و به سوی خورشید درخشان و درافشان خراسان رهنمون کرده است.

وی درپیام خود با قدردانی از مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های سراسر کشورو دبیران جشنواره‌ها تصریح کرده است: به همه شما خادمان حقیقی فرهنگ رضوی، میزبانان شریف حضرت رضا(ع) و جویندگان عالم آل محمد(ص) صمیمانه تبریک می‌گویم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر پس از قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در جشنواره ملی مشاعره رضوی 400 نفر از شاعران سراسر کشور شرکت کرده‌اند خاطرنشان کرد: پس از مرحله داوری 64 نفر به مرحله نهایی این جشنواره راه یافتند.

حمیده ماحوزی با بیان اینکه هشت نفر برگزیده این جشنواره در جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) که در مشهد مقدس برگزار می‌شود شرکت می‌کنند گفت: جشنواره ملی مشاعره رضوی با حضور داوران برجسته کشورمان امروز برپا می‌شود و تا بعدازظهر امروز ادامه دارد./ تسنیم

ارسال نظر