کد خبر : 15522

بازگشت امید به روستاهای محروم؛

جهاد "افسران ولایت" برای آبادانی دو روستای استان بوشهر

جهاد "افسران ولایت" برای آبادانی دو روستای استان بوشهر

بوشهر24: کاروان جهادی، ویژه مراکزعلمی کاربردی استان بوشهر در قالب" گروه جهادی افسران ولایت" از 20 الی 30 مرداد ماه بمدت 10 روز در دو روستای کلات و هدکان از توابع شهرستان تنگستان در بخش ساحلی اعزام می شوند.

بوشهر24: کاروان جهادی، ویژه مراکزعلمی کاربردی استان بوشهر در قالب" گروه جهادی افسران ولایت" از 20 الی 30 مرداد ماه بمدت 10 روز در دو روستای کلات و هدکان از توابع شهرستان تنگستان در بخش ساحلی اعزام می شوند.

به گزارش "بوشهر24"، حجت الله پارمان با بیان اینکه حضرت علی(ع) می فرمایند: جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آن را برای دوستان خاص خود گشوده است گفت: اردوهای جهادی فصل وصال برای خاکی شدن از جنس خالص گشتن وشکستن منیت ها است.

مسئول گروه جهادی افسران ولایت مهمترین‌ هدف از برگزاری اردوهای جهادی راسازندگی خواند و اظهار داشت: اولین هدف اردوی جهادی خود سازی است وآغاز این سازندگی، ساختن خود می‌باشد که شعار همیشگی گروه های جهادی طرح هجرت "می سازیم تا ساخته شویم" می باشد.

وی با اشاره به اینکه گروه جهادی "افسران ولایت " دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر با سابقه 5 سال حضور در روستاهای محروم، در شناسایی و نیازسنجی های انجام شده این دو روستا را جهت ارائه فعالیت های جهادی انتخاب نمود افزود: دورهای آموزشی در 3 مقطع نوجوانان، نونهالان و بزرگسالان با توجه به اوقات فراغت اهالی روستا انجام می شود.

این فعال فرهنگی گفت: در این حرکت جهادی 50 دانشجو و 15 طلبه آماده خدمت رسانی به این مناطق هستند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر خاطر نشان کرد: عرصه فعالیت های این گروه جهادی در 7 حوزه فرهنگی، عمرانی، آموزشی، بهداشتی و درمانی، اقتصاد مقاومتی و ارتباط گیری موثر و مستمر با مسئولین در راستای حل مشکلات مناطق محروم می باشد.

پارمان با بیان اینکه محوری ترین فعالیت ها در زمینه فرهنگی برعهده طلاب و روحانیون می باشد عنوان کرد: برگزاری  نماز جماعت و ادعیه ها، راه اندازی و تداوم نماز جماعت بعد از اتمام اردو در روستا، ایجاد و راه اندازی کانون فرهنگی، جلسات انس با قرآن، برگزاری حلقه های معرفتی، برپایی جشن میلاد امام رضا(ع)، اجرای مسابقات ورزشی، استعدادی یابی و ایجاد انگیزه جهت دعوت به حوزه های علمیه و ادامه تحصیل تا مقاطع دانشگاهی، جلسه با خیرین روستا، کلاس های آموزشی و معرفتی  برای کودکان وکمک مالی به نیازمندان از عمده فعالیت کارگروه فرهنگی این گروه جهادی می باشد.

این فعال فرهنگی آموزش احکام بانوان، تربیت فرزند، آئین همسرداری، مشاوره توسط اساتید و طلاب خواهر حوزه علمیه را از دیگر برنامه های فرهنگی ویژه خواهران دانست.

مسئول گروه جهادی افسران ولایت دوره های آموزشی این گروه جهادی را برشمرد و خاطر نشان شد: کلاس چرم دوزی(کیف وکفش)، خیاطی، تابلوسازی با ساقه گندم، قرآن، قصه گویی کودکان، سفال گری، حفظ حدیث، قرآن بزرگسالان، آموزش گل کریستال و شیرینی پزی از جمله این فعالیت ها می باشد.

وی تأکیدات منویات مقام معظم رهبری درمورد اقتصاد مقاومتی را یادآور شد و اظهار داشت: آموزش های خیاطی، چرم دوزی و راه اندازی کارگاه جهت بانوان، کلاس آموزشی پرورش قارچ، راه اندازی مقدمات جهت کسب و کار و اشتغال زایی دراین رشته برای جوانان روستا از اهم فعالیت های گروه جهادی افسران ولایت در راستای اقتصاد مقاومتی می باشد.

به گزارش گام نیوز، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی فعالیت درعرصه بهداشت و درمان به جهت عدم دسترسی مردم روستا به پزشک و نبودن بهداشت کافی از ضروری ترین فعالیت های این گروه جهادی عنوان کرد و تصریح کرد: در طی حضور این گروه جهادی پزشک متخصص ارتوپد، پزشک عمومی همراه با ارائه ویزیت و داروی رایگان، اعزام خواهند شد و آموزش و ویزیت طب سنتی توسط استاد مجرب از قم، کارگاه های آموزشی توسط  کارشناس تغذیه، کارشناس بهداشت محیط، ، کلاس های آموزشی تنظیم خانواده، برگزارخواهند شد.

پارمان در پایان با بیان اینکه در فعالیت عمرانی دو قشرمتشکل از دانشجو و مردم خدمت رسانی در این عرصه را انجام می دهند اظهار داشت: در دو منطقه شهر اهرم وشهر دلوار بخش ساحلی ساخت و تعمیردو خانه نیازمند در طرح عمرانی گروه جهادی خواهد بود.

ارسال نظر