کد خبر : 15892

مسئول فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا گناوه:

اعتکاف سبب خنثی شدن هجمه فرهنگی دشمن درجامعه می‌شود

مسئول فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا گناوه گفت: اعتکاف فرصتی است برای خودشناسی و تقویت هویت دینی جوانان و سازندگی است و در بالا بردن بصیرت و آگاهی جوانان مؤثر بوده و باعث می‌شود هجمه فرهنگی دشمن را از جامعه خنثی کند.

به گزارش "بوشهر24" فرزانه غلامی گفت:

اعتکاف سنت پیامبر گرامی اسلام است که الحمدالله به برکت انقلاب اسلامی این امر در کشور سال‌هاست که هرچه باشکوه‌تر برگزار می‌گردد.

وی افزود: اعتکاف سبب تعالی زندگی مردم شده و بستری را فراهم می‌کند تا جامعه را به سوی رشد و بالندگی دینی رهنمون کرده و به طبع سبب سلامت جامعه شده و خانواده‌ها را با شتاب بیشتری به سوی خوشبختی دنیوی و اخروی هدایت نماید.

مسئول فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا گناوه تصریح کرد: اعتکاف فرصتی است برای خودشناسی و تقویت هویت دینی جوانان و سازندگی است و در بالا بردن بصیرت و آگاهی جوانان مؤثر بوده و باعث می‌شود هجمه فرهنگی دشمن را از جامعه خنثی کند.

غلامی در خصوص تشویق جوانان به اعتکاف گفت: جوانان به‌عنوان آینده سازان جامعه اسلامی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های این کشور به شمار می‌روند و تلاش در توسعه و آگاهی‌های دینی آنان از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی عنوان کرد: یکی از راه‌های مهم در تشویق جوانان به امر معنوی اعتکاف، نیازسنجی و شناخت روحیه جوانان و به تبع ارائه برنامه‌های مفید و جواب درخور آنان است که خود سبب تشویق به اعتکاف می‌گردد.

مسئول فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا گناوه عنوان کرد: هم‌چون سال گذشته، امسال نیز مدرسه علمیه الزهرا گناوه مسئول اجرایی اعتکاف خواهران شهرستان گناوه را بر عهده خواهد داشت.

/*فارس

ارسال نظر