کد خبر : 17625

ارسال 800 اثر به دبیرخانه‌ های جشنواره علامه بلادی بوشهری

ارسال 800 اثر به دبیرخانه‌ های جشنواره علامه بلادی بوشهری

800 اثر به دبیرخانه‌ های جشنواره علامه بلادی بوشهری ارسال شده که از این تعداد 300 اثر مربوط به دانشجویان است .

به گزارش بوشهر24،دبیرجشنواره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری گفت: یکی از تفاوت‌های برگزاری سومین جشنواره علامه بلادی بوشهری با جشنواره‌های قبل این است که در این جشنواره علاوه بر طلاب و روحانیان، دانشجویان استان بوشهر نیز شرکتکرده اند و آثارشان به دبیرخانه ها ارسال شده است.

حجت‌الاسلام یوسف جمالی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های به عمل آمده روز 13 آذر مصادف با سالروز شهادت شهید عاشوری مراسم سومین جشنواره علامه بلادی بوشهری(ره) در مصلای جمعه بوشهر برگزار می‌شود.
وی از فعالیت چهار دبیرخانه در این جشنواره خبر داد و گفت: دو دبیرخانه در حوزه های علمیه خواهران و برادران و یک دبیرخانه در دانشگاه خلیج فارس و نیز یک دبیرخانه در شهر قم برای دریافت آثار طلاب فعال است.
آیت الله حاج سید عبدالله بلادی درسال 1291 هجری قمری در بوشهر متولد و درسال 1331به جوار رحمت حق پیوست و در قبرستان وادی الاسلام در نجف اشرف به خاک سپرده شد.
کشکول، کشف الاسرار و لوایح و سوانح (شامل سخنرانی ها، نامه ها و تلگرافهای ایشان در ایام جنگ بین الملل اول و قیام دلیران تنگستان) از جمله کتاب های آیت الله بلادی بوشهری است.
همچنین آیت الله بلادی از علمایی بوده که شهید رئیسعلی دلواری در قیام دلیران تنگستان علیه استعمار پیر انگلیس از وی فتوا می گرفته است. /صداوسیما  

 

ارسال نظر