کد خبر : 17630

معاون سوادآموزی استان بوشهر:

بیش از ۴۰۰نفر از آموزش دهندگان سواد آموزی بیمه می شوند

بیش از ۴۰۰نفر از آموزش دهندگان سواد آموزی بیمه می شوند

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: امنیت شغلی آموزش‌دهندگان در پیدایش انگیزه بیشتر برای فعالیت‌های آموزشی در حوزه سوادآموزی استان، تاثیر به سزایی خواهد داشت.

به گزارش بوشهر24،غلامرضا دانش‌فر صبح امروز در جلسه بهبود کیفیت سوادآموزی با اشاره به تاثیر امنیت شغلی آموزش‌دهندگان در پیدایش انگیزه بیشتر در فعالیت‌های آموزشی در حوزه سواد آموزی در استان بوشهر، اظهار داشت: مقدامات لازم برای بیمه‌کردن آموزش دهندگان واجد شرایط دوره های  مختلف سواد آموزی فراهم شده و پیگیر رفع مشکلات موجود در مسیر بیمه نمودن آموزش دهندگان هستیم.

معاون سوادآموزی استان:تمام آموزش دهندگان مشغول بکار فعال که در سال جاری 96که  نسبت به تشکیل کلاس دوره های مختلف سواد آموزی در استان اقدام نموده اند تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

وی یکی از شرایط اختصاصی بهره مندی از طرح بیمه ای آموزش دهندگان را داشتن مدرک فوق دیپلم دانست و افزود:واجدین شرایط بهره مندی از طرح بیمه آموزش دهندگان را بیش از 400نفر می باشند.

دانش فر همچنین با تأکید اضافه نمود و گفت: تلاش ما این است تا بتوانیم همه آموزش دهندگان  واجد شرایط سوادآموزی استان را تحت پوشش بیمه درآوریم.

وی خاطرنشان کرد: آن دسته از دانشجویانی که با سواد آموزی در استان همکاری فعال دارند نیز با ارائه یک نامه از دانشگاه  محل تحصیل خود بیمه می شوند.

وی ادامه داد:تاکنون عملکرد ما دربرنامه های دوره انتقال  و در تحت پوشش قرار دادن اتباع خارجی افغان بیش از سهم ابلاغی به استان بوده  و از100درصد فرارتررفته است .

معاون سوادآموزی استان: به وجود برخی مشکلات مالی برای اجرای این طرح پرداخت و اضافه کرد:ابتدایی فروردین 96 زمان آغاز اجرای این طرح برای بیمه نمودن آموزش دهندگان سواد آموزی بوده است.

وی با بیان اینکه" اجرای این طرح هیچ گونه تعهدی برای آموزش و پرورش و متقابلاً هیچ گونه حق اداری و استخدامی را برای آموزش دهندگان ایجاد نمی کند" تأکید نمود:مشکلات  اجرای این طرح در حال برطرف شدن است و مؤسسات غیردولتی طرف قرارداد را مکلفند تا در اولین زمان ممکن برای رعایت حقوق آموزش دهندگان نسبت به انعقاد قرارداد آموزشی و امضای آن توسط آموزش دهندگان اقدام نمایند./فارس

 

ارسال نظر