کد خبر : 17720

ارتباطات ماهوار‌ه‌ای SNG صداوسیمای بوشهر دهه فجر افتتاح می‌شود

ارتباطات ماهوار‌ه‌ای SNG صداوسیمای بوشهر دهه فجر افتتاح می‌شود

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به خرید و نصب دستگاه ارتباط ماهوار‌ه‌ای SNG گفت:با برنامه‌ریزی انجام شده ارتباطات ماهوار‌ه‌ای SNG صدا و سیمای بوشهر دهه فجر افتتاح می‌شود.

به گزارش بوشهر24،سیدحسن ناظر  امروز در دیدار مدیرکل و معاونان صدا و سیما با استاندار بوشهر با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم توسعه توجه به زیرساخت‌های فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و اجتماعی است اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی توسعه قابل توجهی داشته است.

وی با تاکید بر توجه به احساس توسعه در جامعه افزود: صدا و سیما در ایجاد احساس توسعه در لایه‌های مختلف اجتماع خط مقدم این عرصه محسوب می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر با بیان اینکه فعالیت صدا و سیمای مرکز بوشهر با پخش آژیر خطر در زمان جنگ تحمیلی آغاز شد خاطر نشان کرد: سال 1383 نیز شبکه استانی سیمای مرکز بوشهر راه‌اندازی شد و اکنون این شبکه شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.

ناظر با اشاره به خرید دستگاه ارتباط ماهوار‌ه‌ای SNG بیان کرد:با برنامه‌ریزی انجام شده  ارتباطات ماهوار‌ه‌ای SNG صدا و سیمای بوشهر دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

وی با تاکید بر راه‌اندازی ارتباطات ماهوار‌ه‌ای SNG در خارگ افزود: برای افزایش رضایت‌مندی مردم استان بوشهر از همه ظرفیت‌های استانی استفاده می‌شود که در این راستا اکنون بیشتر برنامه‌های مهم به صورت پخش زنده به بینندگان ارائه می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر با تاکید بر تعامل و هم‌افزایی با مسئولان دستگاه‌‌های اجرایی استان بوشهر تصریح کرد: این رسانه به عنوان روابط عمومی نظام مقدس جمهوری اسلامی مورد توجه است که انعکاس مشکلات مردم و جامعه و بررسی کارشناسانه و ارائه راهکارهای لازم در اولویت قرار دارد.

ناظر با اشاره به اینکه فرستنده تلویزیونی کوه مند نقش مهم و تاثیرگذاری در پوشش تصویری شبکه استانی و ملی دارد گفت: بیش از 50 درصد برنامه‌های تلویزیونی استان بوشهر از طریق فرستنده کوه مند تقویت و پخش می‌شود که بهسازی ساختمان این تاسیسات در اولویت قرار دارد.

وی، با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های صدا و سیمای بوشهر با ایجاد شبکه فیبرنوری بیان کرد: پرداخت  یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی بر اساس قانون باید صرف تولید برنامه فرهنگی صداوسیما شود که لازم است دستگاه‌های اجرایی به این مهم توجه کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز بوشهر افزود: بر اساس این قانون کلیه دستگاه‌های اجرائی مکلفند یک‌درصد اعتبارات هزینه‌ای خود صرف تولید برنامه برای فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی کنند./تسنیم

ارسال نظر