کد خبر : 17759

معاون وزیر آموزش و پرورش در بوشهر:

جمعیت دانش‌آموزی مدارس غیردولتی ۵ درصد افزایش می‌یابد

 جمعیت دانش‌آموزی مدارس غیردولتی ۵ درصد افزایش می‌یابد

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به افزایش ۵ درصدی جمعیت دانش‌آموزی مدارس غیردولتی گفت: اکنون ۱۰.۱۸ درصد دانش‌آموزان در کشور در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند که تا پایان برنامه ششم با افزایش ۵ درصدی به ۱۵ درصد می‌رسد.

به گزارش بوشهر24،مجتبی زینی‌وند صبح امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر با قدردانی از توجه استاندار بوشهر به برطرف کردن مشکلات و تحقق مطالبات آموزش و پرورش اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش نقش مهمی در بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای لازم برای تسریع برنامه‌ها و طرح‌های این نهاد دارد که در این عرصه با توجه به نگاه ویژه استاندار به مقوله آموزش و پرورش، استان بوشهر دارای ظرفیت مطلوب و خوبی است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر فراهم شدن بسترهای لازم برای توسعه مدارس غیردولتی افزود: تحقق مشارکت‌های مردمی در ایجاد مدارس غیردولتی نیاز به مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی است.

وی با بیان اینکه برآیند کار آموزش و پرورش به همه آحاد جامعه  برمی‌گردد خاطرنشان کرد: تنها نهاد اجتماعی که برآیند خدمات و فعالیت‌های آن به جامعه و همه مردم بر می‌گردد آموزش و پرورش است که در این راستا نیاز به مشارکت بیشتر دستگاه‌های اجرایی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر نقش آموزش باکیفیت در توسعه و پیشرفت جامعه تصریح کرد: آموزش با کیفیت در کنار امنیت نشان دهنده این است که جامعه در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد.

زینی‌وند با تاکید بر دسترسی آسان مردم به خدمات آموزش و پرورش افزود: اگر این خدمات به سهولت در دسترس عموم مردم قرار داشته باشد ضمن کارآمدی و اثربخشی آن نشان دهنده این است که مسیر توسعه در جامعه هموار است.

وی با تاکید بر احساس تکلیف همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات آموزش و پرورش گفت: همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی به عنوان یک مسئولیت اجتماعی در حوزه آموزش و پرورش تکلیف دارند که مشکلات این حوزه را برطرف کنند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سند تفضیلی برنامه ششم توسعه جمعیت دانش‌آموزی  مدارس غیر دولتی باید 15 درصد کل دانش‌آموزان باشد خاطر نشان کرد: اکنون 10.18 درصد دانش‌آموزان در کشور در مدارس غیر دولتی تحصیل می‌کنند که تا پایان برنامه ششم با افزایش 5 درصدی به 15 درصد می‌رسد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حمایت از موسسان مدارس غیر دولتی تصریح کرد: از موسسان مدارس غیر دولتی در واگذاری زمین و پرداخت تسهیلات اعتباری و بانکی کم‌بهره حمایت می‌شود که در این راستا نیاز است بانک‌ها در پرداخت وام‌های کم‌بهره کمک بیشتری ارائه کنند.

زینی‌وند با تاکید بر تسریع در واگذاری زمین به موسسان مدارس غیردولتی افزود: واگذاری زمین از سوی راه و شهرسازی با معرفی آموزش و پرورش باید صورت بگیرد که تسریع در این مهم در اولویت قرار دارد.

وی از ایجاد مدارس غیردولتی  توانمند در استان بوشهر خبرداد و تاکید کرد: ساخت مجتمع‌های آموزشی در شهرک مسکونی نیایش بوشهر مورد توجه قرار دارد که در این راستا باید در واگذاری زمین تسریع شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه زمین‌هایی که به موسسان مدارس غیردولتی واگذار می‌شود تا همیشه کاربری آموزشی دارد افزود: اگر موسسان این مدارس بر اساس تعهد مورد نظر در موعد مقرر نسبت به ساخت مدرسه اقدام نکنند زمین به آموزش و پرورش برگشت داده می‌شود./تسنیم

 

ارسال نظر