کد خبر : 17804

همزمان با هفته وحدت

جشن بزرگ هفته وحدت در شهرستان کنگان برگزار شد

جشن بزرگ هفته وحدت در شهرستان کنگان برگزار شد

همزمان با هفته وحدت و با حضور رئیس شورای عالی مجمع تقریب جشن بزرگ هفته وحدت در شهرستان کنگان برگزار شد.

به گزارش بوشهر24،همزمان با هفته وحدت و با حضور رئیس شورای عالی مجمع تقریب جشن بزرگ هفته وحدت در شهرستان کنگان برگزار شد.

 همزمان با فرا رسیدن هفته وحدت، دیروز شیعیان و اهل تسنن شهرستان کنگان در مسجد اهل سنت این شهر میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت را جشن گرفتند.

در این مراسم که استاندار بوشهر، نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس، مسئولان شهرستان کنگان و قشرهای مختلف مردم شیعه و سنی شهرستان کنگان  حضور داشتند رئیس شورای عالی مجمع تقریب با تبریک هفته وحدت نام‌گذاری این هفته را یکی از برکات نظام اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: ایران اسلامی نماد اتحاد شیعه و سنی است که جهان اسلام باید از وجود اتحاد در ایران الگوگیری کند.

مولوی محمد اسحاق‌مدنی با بیان اینکه مهم ترین راه برای تحقق اهداف دشمنان اسلام تفرقه و اختلاف میان مسلمانان است گفت: وحدت چیزی است که تعارف ندارد بلکه دستور صریح قرآن کریم و پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) است که مسلمانان باید به ریسمان الهی چنگ بزنند و از تفرقه خودداری کنند.

وی، با بیان اینکه دشمنان برای رسیدن به اهداف خود در سرزمین‌های اسلامی برنامه‌ریزی می‌کنند خاطر نشان کرد: امروز مسلمانی به جایی رسیده که مسلمان بدست مسلمان برای خوشحالی دشمنان اسلام کشته می‌شود.

رئیس شورای عالی مجمع تقریب بیان کرد: تعداد مسلمانانی که بدست هم کشته می‌شوند بیش از تعدادی است که بدست صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی کشته می‌شود.

اسحاق مدنی با بیان اینکه دشمنان اسلام اسحله در اختیار مسلمانان برای نابودی همدیگر قرار می‌دهند گفت: مسلمانان با اسحله‌هایی که دشمنان در اختیار آنان قرار می‌دهند بچه را یتیم، زنان را بی سرپرست و خانه‌ها را ویران می‌کنند.

وی، با بیان اینکه کشتار و جنگ در سرزمین‌های اسلامی از دوران جهالت فراتر رفته است تاکید کرد: شیعه و سنی هر دو مسلمان هستند هیچ تفاوت و فرقی با هم ندارند و همه مسلمانان نسبت به اهل بیت(ع) محبت دارند چراکه آیا ممکنه کسی پیامبر اسلام (ص)دوست داشته باشد ولی اهل بیت(ع) دوست نداشته باشد؟ این اختلاف دشمنان ایجاد کرده‌اند.

رئیس شورای عالی مجمع تقریب با بیان اینکه همه مسلمانان باید اتحاد و وحدت را تبلیغ کنند تصریح کرد: رمز پیروزی مسلمانان در برابر  دشمنان وحدت و اتحاد است که در عرصه‌‌های مختلف این مهم محقق شده است.

نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس نیز با تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) افزود:همدلی و وحدت مردمی در استان بوشهر  این استان را به عنوان نماد اتحاد، وحدت در کشور معرفی کرده است.

سکینه الماسی با قدردانی از اتحاد و همدلی مردم شهرستان کنگان بیان کرد: برادران و خواهران در این شهرستان با اتحاد و وحدت همزیستی مصالحت‌آمیزی دارند و همواره ترفندهای دشمنان اسلام را با این اتحاد خنثی می‌کنند.

استاندار بوشهر نیز با تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) و با قدردانی از اتحاد و حدت مردم در نقاط مختلف استان بوشهر اظهار داشت: اتحاد و همدلی بی‌نظیری میان مسلمانان شیعه و سنی استان بوشهر وجود دارد.

عبدالکریم گراوند با قدردانی از دست اندرکاران برپایی همایش جشن وحدت در کنگان  تصریح کرد: وحدت میان مسلمانان و اتحاد بین فرق اسلامی امری لازم و ضروری است چراکه این مهم سبب خنثی شدن ترفندهای دشمنان می‌شود.

وی با بیان اینکه دین مبین اسلام دین دعوت به توحید و وحدت است افزود: باید با وحدت و با تمسک به قرآن کریم و اهل بیت(ع) که مهمترین مایه وحدت اسلامی است از هرگونه تفرق دوری کنیم.

مولود خوانی در وصف پیامبر اکرم و پخش شیرینی از دیگر برنامه‌های این جشن بود.

 

ارسال نظر