کد خبر : 17896

دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب بوشهر افتتاح شد

دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب بوشهر افتتاح شد

در آئینی با حضور مسئولان، دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب بوشهر با ارائه ارائه ۳۳۵ هزار عنوان کتاب افتتاح شد.

به گزارش بوشهر24،حمیه ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بعد از ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب شهر بوشهر اظهار داشت: امروز افتتاح دوازدهمین دوره نمایشگاه کتاب را در بوشهر که امسال نام پایتخت کتاب ایران را ید می‌کشد شاهد هستیم.

وی افزود: برنامه پایتخت کتاب چندین سال است که در جهان برگزار می‌ شود و در کشور ما نیز به همت و حمایت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ این نشان بزرگ را به استان‌ها می‌دهد که در سومین سال خود، استان بوشهر این عنوان را از آن خود کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: استان بوشهر از دیرباز استانی فرهنگی و فرهنگ دوست بوده است که از قدمت مدرسه سعادت، چاپخانه علومی و نشریات چاپی می‌توان تاییدی بر این مهم باشد.

ماحوزی خاطرنشان کرد: اگر کتاب و کتابخوانی در یک جامعه  کاهش پیدا کند انتقال فرهنگ رو به زوال و سستی است و ما باید برای تقویت آن دست به دست هم دهیم و مانع ضعف در این بخش شویم.

وی عنوان کرد: این نمایشگاه با حضور ۳۰۰ ناشر و ارائه ۳۳۵ هزار عنوان کتاب و با ۳۰ درصد تخفیف از ۲۳ آذرماه آغاز و تا ۲۸ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

ماحوزی عنوان کرد: برنامه‌های مختلفی جمعی نیز در کتار نمایشگاه برنامه‌ریزی شده است که شامل موضوعات فرهنگی، اجتماعی، قرآنی، آسیب های اجتماعی و اقتصاد مقاومتی خواهد بود./مهر

 

ارسال نظر