کد خبر : 17911

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر:

سفیران سلامت دانشجویی در زمینه فرهنگ‌سازی نقش اساسی به عهده دارند

 سفیران سلامت دانشجویی در زمینه فرهنگ‌سازی نقش اساسی به عهده دارند

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: سفیران سلامت دانشجویی در زمینه فرهنگ‌سازی و آکاهی‌بخی به گروه‌های هدف، نقش اساسی به عهده دارند.

به گزارش بوشهر24،احمد آخوندی صبح امروز در جمع سفیران سلامت دانشجویی در دانشگاه آزاد واحد بندر دیر اظهار داشت : نوجوانان و جوانان نقش عمده‌ای در توسعه و ساخت آینده کشور دارند و با توجه به تعداد کثیر دانش‌آموزان و دانشجوبان و امکان انتقال پیام‌های بهداشتی از طریق آنان به خانواده و جامعه، می‌توان از این گروه تحت عنوان سفیران سلامت استفاده کرد.

وی افزود: دانشجویان به عنوان سفیران سلامت در زمینه انتقال مفاهیم خودمراقبتی و سلامت و فرهنگ‌سازی در این خصوص نقش اساسی به عهده دارند و طرح سفیران سلامت  دانشجویی در راستای برنامه تحول نظام سلامت اجرا می‌شود.

و تصریح کرد: با مشارکت و هماهنگی بین جوامع مردمی و دانشجویی می توان به قله‌های بهداشت و سلامت جامعه دست یافت و فرهنگ خودمراقبتی و سلامت را در جامعه نهادینه کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر تصریح کرد: هدف از اجرای طرح سفیران سلامت دانشجویی، آموزش و آگاهی‌بخشی سفیران سلامت به منظور توانمندسازی برای خودمراقبتی و انتقال مفاهیم کسب شده به همسالان و گروه‌های مرتبط است.

آخوندی ادامه داد: تقویت مدیریت سلامت‌محور در دانشگاه‌ها، افزایش گرایش دانشجویان به مشارکت در امور مربوط به پیشگیری و خود مراقبتی، جلب مشارکت والدین و ایجاد پلی مستحکم بین خانه و دانشگاه به منظور ارتقای سلامت، تقویت روحیه مسوولیت‌پذیری و همیاری،ارج نهادن به شخصیت و کرامت دانشجویان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس در آنان از دیگر اهداف اجرای طرح سفیران سلامت دانشجویی است.

وی با بیان این که اجرای طرح سفیران سلامت در راستای اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌هاست، تاکید کرد: اگر مردم توانمند شوند و سبک زندگی سالم را رعایت کنند، کمتر بیمار شده، کیفیت زندگی آنها افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه کمتر برای خدمات درمانی هزینه خواهند کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: اگر افراد یک جامعه در خصوص اطلاعات رفتارهای پرخطر سلامت و بهداشت پیگیر نباشند نظام سلامت قادر به ارائه خدمات سلامت در بین مردم نخواهد بود از این رو با ایجاد کادر سفیران سلامت دانشجویی نظام سلامت از دانشجویان عضو در این کادر برای آموزش این مهم کمک می‌گیرد./فارس

 

ارسال نظر