کد خبر : 18016

معاون استاندار بوشهر:

صنایع دستی استان بوشهر فرصت مناسبی برای توسعه اشتغال است

صنایع دستی استان بوشهر فرصت مناسبی برای توسعه اشتغال است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار بوشهر گفت: صنایع دستی استان بوشهر فرصت مناسبی برای توسعه اشتغال است.

به گزارش بوشهر24،به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، سعید زرین فر با اشاره به نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد اشتغال اظهار داشت: مهارت آموزی اولویت اساسی در ایجاد اشتغال پایدار است.

وی حضور فنی و حرفه ای در نمایشگاه‌های مختلف را فرصتی در راستای توسعه مهارت آموزی و آشنایی اقشار مختلف جامعه با این آموزش ها دانست و افزود: استان بوشهر پتانسیل های زیادی برای اشتغال دارد که بایستی تمام دستگاه‌ها با هم افزایی، همکاری و شناخت توانمندی‎های موجود در حوزه‌های صنایع دستی، تولیدات و محصولات محلی زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند.

زرین‌فر با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی راه حلی مناسب در راستای تربیت افراد هنرمند و جلوگیری از نابودی مشاغل و هنرهای دستی استان است، تاکید کرد: فعالیت‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بسیار عالی است و گستردگی روزافزون این آموزش‌ها میان جوانان و افراد جویای در راستای توسعه اشتغال پایدار نقشی اساسی دارد.

عبدالرسول کازرونی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر نیز با اشاره به اینکه در این نمایشگاه در راستای تکریم ارباب رجوع و معرفی آثار و دوره‌های مهارتی آموزش فنی و حرفه‌ای استان شرکت کرده ایم، افزود: تلاش داریم تا از طریق این نمایشگاه ضمن معرفی دوره‌ها و رشته‌ها، مراجعه‌کنندگان با آثار و تولیدات مراکز ما آشنا شوند.

وی با بیان اینکه شرکت در اینچنین نمایشگاه هایی فرصتی خوب در راستای توسعه مهارت‌آموزی است اظهار داشت: در این نمایشگاه از رشته‌های مختلف صنایع دستی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بوشهر همچون فرشینه، نمد دوزی، معرق کاشی، کیف چرم‌دوز، حکاک چرم،سوخت نگار چوب و نی و ... آثاری در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.

 

ارسال نظر