کد خبر : 18033

ایران با تولید ۷۰ تا ۱۰۰ فیلم در سال در منطقه دارای رتبه برتر است

 ایران با تولید ۷۰ تا ۱۰۰ فیلم در سال در منطقه دارای رتبه برتر است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هنرمندان ایرانی در عرصه سینما از توانمندی بالایی برخوردار هستند گفت: هنرمندان ایرانی با تولید ۷۰تا ۱۰۰فیلم در سال حرف نخست را سینمای منطقه می‌زنند

به گزارش بوشهر24،سیدعباس صالحی امشب در مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در بوشهر بابیان اینکه سینمای ایران از جایگاه مهمی در منطقه برخوردار است اظهار داشت: هنرمندان ایرانی در عرصه سینما با تولید 70 تا 100فیلم در سال حرف نخست را سینمای منطقه می‌زند و کشورهای منطقه با این رقم فاصله دارند.

وی با بیان اینکه هنرمندان در تولید فیلم‌های مستند از رتبه بالایی در جهان برخوردار هستند خاطر نشان کرد: هنرمندان عرصه سینما در حوزه  تولید فیلم‌های بلند مستند کوتاه و داستانیذ در سطح جهانی از رتبه بالایی بهره مند هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر توجه به محتوای متفکرانه و قصه‌دار بودن در عرصه سینما افزود: وجود چهار عنصر انسانی بودن، محتوا متفکرانه بودن، شاعرانه بودن و قصه‌دار بودن در سینمای می‌تواند نقش خود را موثرتر نشان دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با بیان اینکه  از 22 فیلم برگزیده ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر 10 فیلم آن  از 14 تا 22  بهمن در بوشهر به نمایش در می‌آید اظهار داشت: 5 فیلم آن در حوزه کودک و نوجوان است.

ماحوزی از اکران فیلم‌های حوزه کودک و نوجوان ویژه دانش‌آموزان  خبرداد و  تصریح کرد: این فیلم‌ها که به صورت رایگان نمایش داده می‌شود شامل فیلم‌های فیل‌شاه، دزد و پری، دنیای کیف‌ها، قهرمانان کوچک و شکلاتی ویژه کودکان و نوجوانان است.

وی با اشاره به اینکه نمایش‌های این جشنواره طبق جدول منتشر شده به روی پرده می‌روند گفت: فیلم های بمب، چهار راه استانبول، ماهورا، به وقت شام، جاده قدیم، خجالت نکش، مغزهای کوچک زنگ زده، دارکوب، امیر و سوء تفاهم طبق جدول منتشر شده به روی پرده می‌روند./مهر

 

ارسال نظر