کد خبر : 18036

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

مدرسه سعادت بوشهر شناسنامه هویتی آموزش و پرورش جدید ایران است

مدرسه سعادت بوشهر شناسنامه هویتی آموزش و پرورش جدید ایران است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مدرسه سعادت یکی از مدرسه‌هایی است که شناسنامه هویتی آموزش و پرورش جدید ایران است.

به گزارش بوشهر24،سید عباس صالحی صبح شنبه در آیین گلبانگ انقلاب که در مدرسه سعادت بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: استان بوشهر از یک سو نماد مقاومت و از سوی دیگر نماد آموزش و فرهنگ است.

وی افزود: بسیار خوشحالیم که گلبانگ انقلاب در مدرسه‌ای نواخته شده که بیش از ۱۰۰ سال سابقه درخشانی در زمینه آموزش و فرهنگ در کشور دارد. مدرسه سعادت در تاریخ آموزش و پرورش ایران نامش می‌درخشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برخی از مکان‌ها و اتفاقات شناسنامه‌های هویت هستند یعنی اینکه می‌توانیم به این شناسنامه اتکاء کنیم که در زمینه‌های مختلف چه تاریخ درخشانی دارا هستیم. مدرسه سعادت یکی از مدرسه‌هایی است که شناسنامه هویتی آموزش و پرورش جدید ایران است.

وی بیان کرد: روزگاری بود که تحصیل و تدریس در مدارس و دانشگاه ها مختص طبقه خاصی بود و بخش زیادی از جامعه از تحصیلات عالیه محروم بودند اما یکی از دستاوردهای انقلاب امروز عمومی شدن تحصیل برای همه افراد بوده است.

صالحی گفت: در سال ۵۵ ایران با جمعیت ۳۰ میلیون نفری تنها ۶۰۰ هزار دانش آموز داشت اما اکنون تعداد افراد کشور دو برابر شده و تعداد دانش هموزان چندین برابر شده و به ۱۳ میلیون نفر با تناسب جنسیتی رسیده است.

وی ادامه داد: خانم‌ها در قبل از انقلاب یک سوم تعداد کل دانش‌آموزان بودند ولی اکنون شاهد تناسب جنسیتی با تعداد دانش‌آموزان دختر و پسر در مدارس کشور هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: عزیزانی در این مسیر کوشیدند که شاهد توسعه آموزش عمومی باشیم و جنبش مشروطه و انقلاب اسلامی به مسئله آموزش و فرهنگ توجه جدی داشتند و امروز شاهد توسعه آموزش عمومی هستیم./مهر

 

ارسال نظر