کد خبر : 18175

جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در بوشهر آغاز شد

جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در بوشهر آغاز شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به آغاز جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در بوشهر گفت: ۳ اثر چهل و هفتمین جشنواره فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد از استان بوشهر است.

به گزارش بوشهر24،ناصر کرمی صبح امروز در آغاز چهل و هفتمین جشنواره فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد در بوشهر با تاکید بر توجه به  شناسایی استعدادهای درخشان دانش‌آموزان و فرهنگیان در این عرصه اظهار داشت: یکی از اهداف مهم برگزاری جشنواره بین المللی فیلم رشد آشنایی دانش‌آموزان و شناسایی و هدایت استعدادهای درخشان به سمت و سوی تولید آثار هنری به ویژه سینمایی است.

وی، با بیان اینکه دانش‌آموزان بوشهری در جشنواره بین المللی فیلم رشد خوش درخشیدند گفت:در چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد 35 فیلم برگزیده اکران می‌شود که 3 اثر برگزیده آن از هنرمندان استان بوشهر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تاکید بر هدایت دانش‌آموزان برای خلق آثار برتر خاطر نشان کرد: با وجود امکانات و بضاعت کم دانش‌آموزان استان بوشهر در مناطق کمتر توسعه یافته آثاری مهمی ارائه داده‌اند که ان‌شاالله در آینده این اثرها در سطح ملی و بین‌المللی بدرخشد.

کرمی، مهم‌ترین جنبه جشنواره بین المللی فیلم‌های آموزشی تربیتی رشد را عرصه آموزشی و علمی دانست و تاکید کرد: آموزش و پرورش در این راستا نقش مهم و محوری دارد که سبب می‌شود محصولاتی با کیفیت بالا از سوی دانش‌آموزان ارائه شود.

وی، با تاکید بر حضور هر چه بیشتر آثار دانش‌آموزان استان بوشهر در این جشنواره بیان کرد: زبان هنر و سینما می‌تواند ما را در عرصه جنگ نرم و فرهنگی و مبارزه انقلابی یاری کند و در این راستا  نقش مهمی در ترویج دیدگاه‌های انقلابی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه جشنواره بین المللی فیلم رشد در شش گروه ارائه می‌شود تصریح کرد: این جشنواره در بخش‌ فیلم‌های آموزشی، مستند، انیمیشن، تربیتی داستانی کوتاه و بلند ویژه کودک و نوجوان - اولیا، مربیان و نماهنگ دسته بندی می‌شود.

وی با بیان اینکه آثار منتخب چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم‌های آموزشی تربیتی رشد تا نهم اسفند اکران می‌شود افزود: در بین آثار برگزیده در بخش دانش‌آموزی و بین الملل در این دوره، فیلم انیمیشن «سراب» ساخته دانش آموز فاطمه صداقت از بوشهر که حائز رتبه اول و تندیس زرین جشنواره شده بود و فیلم «باچی» ساخته محمد جواد حیدری از دشتستان  و یک فیلم دیگر از استان بوشهر  به عنوان برگزیده جشنواره، اکران می‌شود./تسنیم

 

ارسال نظر