کد خبر : 18181

هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در عسلویه گشایش یافت

هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در عسلویه گشایش یافت

دبیر اجرایی جشنواره ملی دانایی خلیج‌فارس از سه رویداد بزرگ علمی،پژوهشی و فناوری در عسلویه خبرداد و گفت: جشنواره ملی دانایی خلیج فارس، جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت و فن بازار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه ویژه پارس جنوبی آغاز به‌کار کرد.

به گزارش بوشهر24،خشایار پورمحمد شاهینی ظهر امروز در آیین افتتاح هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس در عسلویه با بیان اینکه همزمان با افتتاح این جشنواره دو رویداد دیگر علمی و فناوری در این منطقه به وقوع پیوست اظهار داشت: همزمان سه رویداد بزرگ علمی، پژوهشی و فناوری شامل هفتمین جشنواره ملی دانایی خلیج فارس، هشتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت و دومین فن بازار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه ویژه پارس جنوبی آغاز به‌کار کرد.

وی، از برگزاری نشست‌های داوری و ارزیابی طرح‌های نوآورانه جشنواره دانایی خلیج فارس در جشنواره یاد شده خبر داد و افزود: در این جشنواره  نشست مشترک مدیران پژوهش و فناوری وزارت نفت با صاحبان طرح و ایده در قالب شرکت‌های دانش بنیان و نشست هم اندیشی هیئت رئیسه دانشگاه خلیج فارس و پارک علم و فناوری خلیج فارس در در عسلویه برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره ملی دانایی خلیج‌فارس با اشاره به برگزاری دومین فن بازار نفت، گاز و پتروشیمی در عسلویه بیان کرد: این رویداد تجاری علمی با هدف ارتباط بیشتر شرکت‌های دانش بنیان با صنایع و همچنین بازاریابی محصولات فناورانه و نوآورانه برای دومین بار در منطقه پارس جنوبی در عسلویه برگزار می‌شود.

دبیر شورای خودکفایی مجتمع گاز پارس جنوبی نیز با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه فن بازار نفت، گاز و پتروشیمی خاطر نشان کرد: این نمایشگاه با حضور گسترده و بسیار چشمگیر مجتمع گاز پارس جنوبی از پنجم اسفندماه آغاز و تا هشتم اسفندماه در محل دانشگاه پیام نور شهرستان عسلویه ادامه دارد.

احمد گوجانی، با بیان اینکه در روز نخست این نمایشگاه، کارشناسان و متخصصان مجتمع گاز پارس جنوبی از نمایشگاه بازدید می‌کنند گفت: بررسی پیشرفت و شکوفایی سازندگان داخلی از اهداف بازدید از نمایشگاه فن بازار نفت، گاز و پتروشیمی است.

وی، برگزاری سمینار آموزشی مکانیکال سیل، سمینار آموزشی رابچهر دیسک و سمینار آموزشی سلول‌های الکترولایزر را از دیگر برنامه‌های جانبی نمایشگاه فن بازار نفت، گاز و پتروشیمی دانست.

دبیر شورای خود کفایی مجتمع افزود: برگزاری جلسات فنی – تخصصی با شرکت‌های حاضر در نمایشگاه توسط نمایندگان مجتمع گاز پارس جنوبی در کمیته فنی نمایشگاه یکی دیگر از اقدامات مجتمع عظیم گازی کشور در دومین روز از فعالیت نمایشگاه است.

گوجانی، برگزاری جلسه توسعه ساخت داخل با شرکت‌های سازنده، ارائه محصولات خاص شرکت‌های سازنده همکار مجتمع گاز پارس جنوبی را  مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: رونمایی از محصولات شرکت‌های همکار مجتمع گاز پارس جنوبی، اهدا لوح تقدیر از طرف مجتمع به شرکت‌های سازنده برتر، برگزاری جلسه مشترک با مدیران پژوهش و فناوری و روسای خودکفایی شرکت‌های تابعه وزارت نفت، از مهمترین برنامه‌های برگزاری دومین نمایشگاه فن بازار نفت، گاز و پتروشیمی است./تسنیم

 

ارسال نظر