کد خبر : 18269

۵ میلیارد ریال برای ساماندهی قطعه ایثارگران بوشهر اختصاص یافت

۵ میلیارد ریال برای ساماندهی قطعه ایثارگران بوشهر اختصاص یافت

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با اشاره به افتتاح قطعه ایثارگران گلزار شهدای بوشهرگفت: ۵ میلیارد ریال برای ساماندهی قطعه ایثارگران گلزار شهدا در بهشت صادق بوشهر هزینه شده است.

به گزارش بوشهر24،حجت الاسلام ابراهیم تشکری ظهر امروز در آیین غبار روبی و گل‌گذاری بر روی قبور مطهر شهدای والامقام  با بیان اینکه  یک‌هزار و966 مزار شهید در این استان ساماندهی شده است اظهار داشت: این شهدا در 212 گلزار شهدا دفن هستند که برای ساماندهی این گلزارها 14 میلیارد هزینه شده است.

وی افزود: در خصوص ساماندهی گلزار  شهدا و خدمت به خانواده شهدا تلاش‌های بسیاری  شده که در شأن خانواده معظم شهدا بسیار اندک است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با اشاره به افتتاح قطعه ایثارگران در گلزارشهدای بوشهر بیان کرد:500 میلیون تومان برای ساماندهی قطعه ایثارگران گلزار شهدا در بهشت صادق بوشهر هزینه شده است.

تشکری، از رونمایی از 5 کتاب در حوزه ایثار و شهادت  خبرداد و خاطر نشان کرد: خاطرات 62 نفر از جانبازان 70 درصد،کتاب شناسی شهید و شهادت و فرهنگ اعلام ایثار و شهادت و جلد اول وصیت نامه‌های شهدای استان کتاب‌هایی است که در روز شهید  رونمایی شدند.

وی، با بیان اینکه تاکنون 250 کتاب در حوزه ایثار و شهادت در استان بوشهر  منتشر شده افزود: استان بوشهر در این زمینه در سطح کشور رتبه برتر را دارد.

در این آیین از خدمتگزاران شهدا و مروجان فرهنگ شهادت در بوشهر تجلیل شد./تسنیم

ارسال نظر