کد خبر : 18392

مدیر کل بنیاد شهید بوشهر:

۹ جلد کتاب وصیت‌نامه شهدای استان بوشهر به زودی منتشر می‌شود

۹ جلد کتاب وصیت‌نامه شهدای استان بوشهر به زودی منتشر می‌شود

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: ۹ جلد کتاب وصیت‌نامه شهدای استان بوشهر به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش بوشهر24،حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری عصر یکشنبه در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: استاندار بوشهر نسبت به مسائل و دغدغه‌های خانواده شهدا بسیار حساس هستند و همواره دستورات لازم برای حمایت از این عزیزان را صادر کرده است.

وی افزود: امروز نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سال جاری است و تا پایان سال نیز به طور منظم برگزار می‌شود.

وی از تشکیل ۵ کمیته شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد و گفت: کمیته اطلاع‌رسانی، کمیته مراسمات و برنامه‌ها، کمیته علمی و برنامه‌ریزی، کمیته تشکل‌های مذهبی و کمیته هنری از جمله این کمیته‌هاست که بزودی با هماهنگی با ادارات و نهادهای ذیربط تشکیل می‌شوند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با اشاره به ایجاد باغ‌موزه شهدا در استان خاطر نشان کرد: با همکاری مسئولان امیدواریم بزودی این مهم محقق شود تا بتوانیم نسبت به معرفی آثار شهدا و ایثارگران اقدام کنیم.

تشکری از جمع‌آوری ۸۰ هزار اثر از شهدای استان خبر داد و گفت: این تعداد اثر با تلاش شبانه‌روزی اداره کل بنیاد شهید جمع‌آوری شده که با راه‌اندازی باغ موزه شهدا بدون شک بر تعداد آثار افزوده خواهد شد.

مدیر کل بنیاد شهید استان بوشهر از چاپ ۹ جلد کتاب وصیت‌نامه شهدای استان بوشهر خبر داد و ابراز داشت: این کتاب‌ها بزودی منتشر و توزیع می‌شود که اقدامات لازم انجام گرفته است.

وی از برگزاری یادواره شهدا بصورت شهرستانی در استان بوشهر خبر داد و افزود: هر شهرستان در طول سال حداقل یک یادواره شهدا برگزار می‌کند.

تشکری همچنین از ساخت مستند سردار شهید علیرضا ماهینی و شهدای جنگهای نامنظم استان خبر داد.

وی بیان داشت: فیلم مستند نیلوفران آسمانی ویژه مادران شهدا نیز تهیه و تدوین شده و امیدواریم به زودی از صدا و سیمای استان پخش شود./مهر

 

 

ارسال نظر