کد خبر : 18403

پوشش پخش دیجیتال برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی بوشهر به ۹۸ درصد رسید

پوشش پخش دیجیتال برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی بوشهر به ۹۸ درصد رسید

مدیرکل صدا و سیمای استان بوشهر از افزایش پوشش سامانه پخش دیجیتال در استان بوشهر خبرداد و گفت: پوشش سامانه پخش دیجیتال برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی استان بوشهر به ۹۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش بوشهر24، سیدحسین ناظر ظهر امروز در نشست مسئولان صدا و سیمای استان بوشهر با آیت‌الله حسینی‌بوشهری  نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، از افتتاح 97 طرح تولیدی وفنی صدا و سیما در روز ملی خلیج فارس خبر داد و اظهار داشت: این طرح‌های باحضور رئیس رسانه ملی با سرمایه‌گذاری افزون بر 220 میلیاردریال افتتاح شده است.

وی از فراهم شدن ارسال ماهواره‌ای صوت و تصویر از هر نقطه استان خبر داد و تصریح کرد: با خرید دو دستگاه سامانه ارسال صدا و تصویر «دستگاه ارتباط ماهوار‌ه‌ای SNG » بیش از دو دهه انتظار مردم استان برای پخش زنده برنامه‌ها از هر نقطه استان امکان‌پذیر شد.

مدیرکل صدا و سیمای استان بوشهر با اشاره به افتتاح  مرکز داده‌ها در این رسانه خاطر نشان کرد: صدا و سیمای استان بوشهر نخستین مرکز در میان مراکز 33 گانه صداوسیماست که صاحب مرکز داده‌ها می‌شود.

ناظر، افتتاح سامانه یکپارچه‌سازی اتاق خبر را از دیگر طرح‌ها دانست و تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها پوشش سامانه پخش دیجیتال برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در استان به 98 درصد افزایش یافت.

وی، ایجاد واحد سیار جدید تلویزیونی، اتاق فرمان تولید تلویزیون، نودال و اینجست مرکزی  را از دیگر طرح‌ها دانست و افزود: تولید ده‌ها مستند رادیویی و تلویزیونی، 24 ساعته شدن پخش برنامه‌های رادیویی وتلویزیونی شبکه استانی و راه‌اندازی شبکه رادیو نما از جمله  موفقیت‌های صدا و سیمای بوشهر است.

مدیرکل صدا و سیمای استان بوشهر با بیان اینکه مخاطبان برنامه‌های رادیو و تلویزیون  در استان بوشهر افزایش یافته است خاطر نشان کرد: بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته برنامه شبانه تلویزیونی «شونشینی» بیش از 95 درصد مخاطب و رضایتمندی دارد و  برنامه رادیویی سلام بوشهر دارای بیش از 90 درصد مخاطب و رضایتمندی است.

ناظربا اشاره به  مخاطف 85 درصدی برنامه‌های خبری صدا و سیمای مرکز بوشهرگفت: اعتماد و رضایتمندی مردم به برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، به عنوان برنامه‌های نشاندار یا برند صداوسیمای مرکز بوشهر، نشان از جایگاه رسانه استانی در بین آحاد مردم جامعه است./تسنیم

 

ارسال نظر