کد خبر : 207

جشن پدران آسمانی در گناوه+عکس

جشن پدران آسمانی در گناوه+عکس

بوشهر۲۴: جشن بزرگ پدران آسمانی به مناسبت میلاد خجسته حضرت علی (ع) در گناوه برگزار شد.

بوشهر24: جشن بزرگ پدران آسمانی به مناسبت میلاد خجسته حضرت علی (ع) در گناوه برگزار شد.

به گزارش «بوشهر24»؛ به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گناوه و با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسوولان شهرستان گناوه و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر جشن بزرگ و باشکوه پدران آسمانی در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس شهر گناوه برگزارشد.

برنامه های فرهنگی استانی بنیاد شهید تمرکز زدایی می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران  استان بوشهر عصر سه‌شنبه در این جشن بزرگ اظهار داشت: امروز اقتدار ایران اسلامی در جهان به برکت خون شهدا است.

حجت الاسلام تشکری گفت: برگزاری این جشن بزرگ گامی کوچک در راستای پاسداشت شهیدان انقلاب اسلامی به عنوان پدران و مردان آسمانی همزمان با میلاد خجسته حضرت علی (ع) است.

تشکری بیان داشت: با هیچ زبانی نمی توان از ایثارگری ها و فداکاری  های شهیدان سخن گفت.

وی ادامه داد: شهدا واقعا عاشق بودند که پای در راه شهادت گذاشتند و این مهم شاخصه و هنر بزرگ شهیدان ماست.

تشکری اضافه کرد: باید برای زنده نگهداشتن نام شهیدان و راه آنها همتی بلند داشته باشیم؛ چرا که مشکلات فراوانی در این مسیر وجود دارد.

وی تصریح کرد: بنا داریم که در همه برنامه هایی که اداره کل بنیاد شهید استان بوشهر برگزار می کند، حضور پر رنگ خانواده های شهدا و ایثارگران را داشته باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: ما برآنیم که از برنامه های فرهنگی استانی این اداره کل تمرکززدایی کرده و آنها را در شهرستان های استان با کمک ادارات بنیاد شهید شهرستان ها برگزار کنیم.

شهدای ما سند هویت این مرز و بوم هستند

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گناوه نیز در این جشن اظهار داشت: شهدای ما سند هویت این مرز و بوم هستند و برای همیشه درتاریخ این کشور می درخشند.

محمدرضا ابراهیم زاده گفت: پاسداشت شهدا گامی موثر در انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت به نسل امروز جامعه ماست.

امام جمعه گناوه نیز در این جشن ضمن تبریک خجسته میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر اظهار داشت: حضرت علی تنها کسی است که به گواهی تاریخ در کعبه متولد شده و در مسجد به شهادت رسیده است.

حجت الاسلام رکنی حسینی گفت: اگر می خواهیم که خیر دنیا و آخرت نصیب ما شود باید احترام وافر به والدین گذاشت و دعای مادر در حق فرزند بسیار تاثیرگذار است.

رکنی حسینی بیان داشت: خداوند به خاطر عظمت مقام پدر و مادر دعای فرزندان آنها را مستجاب می کند.

در این جشن باشکوه جهانگیر اژدری از هنرمندان توانای سینما، تئاتر و تلویزیون شهرستان گناوه و استان بوشهر ضمن مجری‌گری مراسم به همراه سعید فیروزی به اجرای چندین میان برنامه طنز پرداخت.

همچنین شهرام استواریان از معدود خوانندگان اپرا خوان استان بوشهر و شهرستان گناوه به اجرای قطعه زیبای یارگلم با هنرمندی تمام به همراهی نوازندگی پیانو میلاد پیلتن پرداخت.

گفتنی است که ماهان مقدس زاده از دیگر خوانندگان مطرح شهرستان گناوه و استان بوشهر نیز در این جشن به اجرای دو قطعه موسیقی از جمله قطعه خلیج فارس پرداخت که در یکی از این کارها شهرام استواریان وی را با نواختن ساز پیانو همراهی می کرد.

لازم به ذکر است که در پایان این مراسم، از تعدادی از اداراتی که در برگزاری این جشن همکاری داشتند تقدیر شد. / مهر

ارسال نظر