کد خبر : 21302

پزشکان هم مانند سربازان جنگی مرز دارند

پزشکان هم مانند سربازان جنگی مرز دارند

فعال فرهنگی استان بوشهر با اشاره به ورود پزشکان بدون مرز به کشور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: پزشک‌ها هم مرز دارند. درست مثل سربازهای جنگی! با یونیورم سفید و ماسک اِن.نود و پنج!

به گزارش بوشهر24، مصعب یحیایی فعال فرهنگی استان بوشهر با اشاره به ورود پزشکان بدون مرز به کشور در صفحه اینستاگرام خود نوشت: پزشک‌ها هم مرز دارند. درست مثل سربازهای جنگی! با یونیورم سفید و ماسک اِن.نود و پنج! و خط نگه می‌دارند. شبیه تیپ و لشکر‌های درگیر جنگ. در همان سالن‌های ایزوله و اتاق‌های قرنطینه!

آنی که مرز نمی‌شناسد، شرف هم نمی‌شناسد و غیرتش را می‌فروشد به وعده و وعید #پزشک‌های بدون مرزِ فرانسوی!

می‌گویم مگر فرانسه همان خنّاسی نیست که یک قلم سوغاتی‌اش، #خون‌های_آلوده به ایدز بود به سرزمین پاک آریایی‌ها؟!

و پیش از آن هم سایه‌ی میراژهای جنگنده‌اش، روی شهرها و خانه‌های‌مان سنگینی می‌کرد در جنگ؟!

از عمد نوشتم آریایی‌ها، بلکه به غیرت روشنفکرنماهای به اصطلاح وطن‌پرست بر بخورد و الا می‌دانم و می‌دانید، آن‌که دفاع کرده از ناموس این مُلک، هر که باشد؛ این‌ جماعت عافیت‌طلب نیستند!

زیادی انتظار داریم من و ما از تحصیل‌ کرده‌های فرنگ! آنی که مدعی بود زبان دنیا را بلد است، گند زده به زار و زندگی ملت و زبان مادری را هم فراموش کرده گویا؛ و الا این همه آه و ناله چوب خشک را هم وادار می‌کرد بجنبد و تکانی بخورد گه‌گاه! نگرانم بنده‌ی خدا، کله‌ی سحر جمعه، -راس ساعت ده- بیدار که شد؛ آفتابی بشود و بگوید من خودم الساعه خبردار شده‌ام!

نقل قهرمان دیپلماسی دولتش هم که دیگر بماند! طرف عمری درس سیاست خوانده و کت راه‌راه پوشیده و پیراهن یقه دیپلماتیک پوشیده، لکن هنوز #ماجرای_مک‌فارلین به گوشش هم نخورده انگار!

صبح بخیر امیرکبیر! خدا قوت!

یادتان نیست وقتی که در جنگ فهمیدند که تیرشان به سنگ خورده و سنگر به سنگر عقب رفتند؛ بنا بود مک آمریکایی سلاح تقدیم کند به ایران، تا اقلکم فتح‌ ما را ماحصل حمایت‌ خودشان به دنیا قالب کنند؟! جناب رئیس‌جمهور که لااقل باید درس گرفته باشد از مذاکره‌های زیر‌زیرکی پدرخوانده‌ی مرحوم دولتش با مک‌فارلین!

بی‌خیال حضرات… پزشک‌های ما مرز می‌شناسند. آن‌که مرز نمی داند و غیرت نمی‌شناسد و شرف نمی‌فهمد؛ سیاسیون واداده‌ای‌ هستند که آغوش باز کرده‌اند برای سربازان فابیوس‌ فرانسوی که سابقه‌‌ی‌ خباثت‌شان سیاه‌تر از ابلیس است!

بیش از این تحقیرمان نکنید خواهشاً! تعداد ماسک و دستکشی که تنها #هیأت_رایت‌العباس تولید کرده چند برابر سوغات فرنگی‌هایی‌ست که غش و ضعف رفته‌اید برای‌شان!

تا کی بناست کاسه گدایی‌تان دراز باشد جلوی غرب؟! تاریخ مصرف نادانی‌تان که تمام شود، مثل دستمال کثیفی پرت‌تان می‌کنند گوشه‌ی زباله‌دان!

 

ارسال نظر