کد خبر : 21335

کشور با یک جنگ سخت در فضای مجازی مواجه است

کشور با یک جنگ سخت در فضای مجازی مواجه است

ابراهیم رضایی نماینده دشتستان در مجلس یازدهم گفت: در فضای مجازی نه درگیر یک جنگ نرم که درگیر جنگ سخت هستیم

به گزارش بوشهر24، ابراهیم رضایی دوشنبه شب در جمع اعضای سازمان فضای مجازی سراج استان بوشهر با اشاره به اهمیت فضای مجازی اظهار داشت: با توجه به بیشتر شدن سبد مصرف رسانه ای مردم، اهمیت فضای مجازی بیشتر شده است و از تشکل های دانشجویی انتظار می رود فعال تر شوند .

وی درمورد شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام گفت:رسانه باید انصاف داشته باشد، در این رسانه ها که از حمایت صهیونیسم برخوردارند، عدالت رسانه ای وجود ندارد همانگونه که مشاهده کردید اجازه انتشار تصاویر شهید سلیمانی را نداد و تصاویر را حذف کرد.

نماینده مردم دشتستان افزود:این رسانه ها تنها ادعای آزادی دارند، در صورتی که مهندسی اطلاعات می کنند که اگر در رسانه های دنیا عدالت رسانه ای بود، ایران ابر قدرت این عرصه بود.

رضایی گفت:در مجلس یازدهم بحث سر و سامان دادن فضای مجازی را به شکل جدی پیگیری خواهم کرد.

وی در مورد خلا های امنیتی در فضای مجازی اظهار کرد: برخلاف امنیت بالای کشور در فضای حقیقی، در فضای مجازی به شکلی که باید، قلمرو و مرزی تعریف نشده است که باید در این مورد تصمیم جدی گرفته شود. 

نماینده دشتستان ضمن تاکید بر افزایش سواد رسانه ای مسیولین افزود:همینطور که برای  مسیولیت گرفتن به مدرک و سواد علمی نیاز است، باید سواد رسانه ای نیز یک ملاک برای این انتخاب و انتصاب ها باشد.  

وی در پایان به نقش جوانان در فضای مجازی اشاره کرد و بر قوی شدن آنان در این عرصه تاکید کرد.

IMG_2873

انتهای پیام/

ارسال نظر