کد خبر : 21390

مهدی قناعت زاده سازنده بازی ندای افتخار گفت:

انتخاب بازی برای کودکان و نوجوانان از نان شب واجب تر است!

انتخاب بازی برای کودکان و نوجوانان از نان شب واجب تر است!

مهدی قناعت زاده در مصاحبه با خبرنگار بوشهر24 گفت: یک بازی مخرب می تواند یک تهدید تربیتی برای فرد باشد و یک بازی با لایه پنهان خوب می تواند باعث رشد فکری فرد شود پس انتخاب بازی امری مهم است و امروزه برای کودکان و نوجوانان از نان شب واج تر است.

به گزارش بوشهر24، مهدی قناعت زاده سازنده بازی ندای افتخار صبح پنج شنبه در مصاحبه با خبرنگار بوشهر24 گفت: مهدی قناعت زاده هستم 21 ساله، دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه خلیج فارس بوشهر که در سازمان فضای مجازی سراج مرکز بوشهر مسئولیت ساخت بازی های رایانه ای را بر عهده دارم.

وی در مورد مقامات کشوری و استانی خود اظهار داشت: در زمانی که دانش آموز بودم توانستم در مسابقات فرهنگی آموزش و پرورش سه سال متوالی مقام اول بازی سازی استان بوشهر را کسب کنم. در سال تحصیلی 97-96 موفق به کسب مقام اول کشوری در عرصه بازی سازی شدم. در بهمن سال 98 نیز در مسابقات فرهنگی بسیج که با دو گروهم شرکت کرده بودنیم توانستیم مقام اول و دوم را در این حوزه کسب کنیم، البته من در مسابقات و رویداد های بسیاری شرکت کرده ام.

قناعت زاده ادامه داد: در سال 94 شروع به ساخت بازی های رایانه ای کردم و در این چند سال پیشرفت خوبی داشتم به لطف خدا.اولین بازی ساخته شده ام که به صورت رسمی ساخته شد <ندای افتخار> نام دارد که در سبک ماشینی و اکشن با موضوع دفاع مقدس است و دارای داستان و مرحله های مختلفی است.یکی از برنامه های ساخته خودم <نوای نینوا> نام دارد  که در این برنامه نواحای زیبای بوشهری از مداحان سرشناس بوشهر قرار دارد.

مسئول بخش بازی سازی سازمان فضای مجازی سراج  بوشهر در مورد اهمیت بازی در تربیت کودکان و نوجوان گفت: بازی ها علاوه بر جنبه سرگرمی و هیجان انگیز بودن هرکدام یک لایه پنهان دارند که دیده نمی شود ولی در بلند مدت بر روی فرد تاثیر گذار است، یک بازی مخرب می تواند یک تهدید تربیتی برای فرد باشد و یک بازی با لایه پنهان خوب می تواند باعث رشد فکری فرد شود پس انتخاب بازی امری مهم است و امروزه برای کودکان و نوجوانان از نان شب واج تر است.

قناعت زاده گفت: من و گروه سخت کوشم اکنون در حال ساخت بازی های جدید با نام های منطقه آلود ، شیر و موتوری و نجات دایره هستیم.ما برای آینده در حال ساخت 2 بازی جدید دیگر نیز هستیم.

وی بیان کرد: اگر کسی به حرفه جذاب بازی سازی علاقه داشت می تواند برای راهنمایی و پرسیدن سوالات خود با بنده از طریق نشانی های زیر در ارتباط باشد:

آیدی تلگرام : mgh_20@

نشانی جیمیل : mgh14916@gmail.com

اینستاگرام : mehdi_ghanaatzade@

قناعت زاده در پایان گفت: توصیه ای دارم برای کسانی که می خواهند وارد عرصه بازی سازی شوند که حتما باید به این کار علاقه داشته باشید و هدف خود از این کار را پول قرار ندهید چون ساخت بازی یک کار جذاب و در عین حال سخت است و نیازمند صبر و تلاش بسیاری هست و هدف خودتان را خلق ارزش و یک ایده نو قرار دهید.

انتهای پیام/

ارسال نظر