کد خبر : 2161

آغاز به کار دانشگاه فرهنگیان دشتی

آغاز به کار دانشگاه فرهنگیان دشتی

بوشهر24: صبح امروز با حضور مسئولان محلی دانشگاه فرهنگیان دشتی افتتاح شد.

بوشهر24: صبح امروز با حضور مسئولان محلی دانشگاه فرهنگیان دشتی افتتاح شد.
به گزارش "بوشهر24"، غلامرضا مهرجو صبح امروز در مراسم پرده‌برداری از دانشگاه فرهنگیان شهرستان دشتی پیشاپیش عید سعید فطر را به تمام مسلمانان جهان تبریک گفت و از حضور خروشان مردم شهرستان دشتی در راهپیمایی روز جهانی قدس تشکر و اظهار کرد: مردم شهرستان دشتی همواره در صحنه‌های مختلف انقلاب حضور پررنگ و شایسته‌ای داشته‌اند و برگ زرین دیگری در تاریخ و کارنامه شهرستان دشتی ثبت کردند.

وی افزود: دانشگاه  فرهنگیان مطالبه به حقی بود که در زمان کوتاهی مطرح و امروز افتتاح شد و این قدم خیری بود که توسط نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش استان و رئیس دانشگاه فرهنگیان استان نسبت به فرهنگیان دشتی برداشته شد.

فرماندار دشتی ادامه داد: آموزش عالی می‌تواند در رشد و توسعه شهرستان دشتی تاثیر چشمگیری داشته باشد و امروز بحمدالله دانشگاه فرهنگیان که یک ظرفیت بزرگی است که در دشتی احیاء شد و انشاءلله شاهد تربیت و پرورش نیروهای مورد نیاز در سطح استان باشیم.

وی با بیان اینکه توسعه منابع انسانی قطعاً می‌تواند از شاخص‌های اصلی توسعه پایدار در هر نقطه جغرافیایی باشد، خاطرنشان کرد: می‌توان از آموزش و توسعه منابع انسانی به عنوان شاخص یاد کرد.

مهرجو با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مدرسان مراکز آموزشی مرکز استان از شهرستان دشتی هستند، اضافه کرد: دشتی با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالایی که در زمینه منابع انسانی دارد می‌تواند نقش اصلی و مهم در توسعه استان بوشهر هم داشته باشد.

نماینده عالی دولت یازدهم در دشتی بیان کرد: دو دغدغه خود را در شهرستان دشتی اعلام می‌کنم یکی جایگاهی که در کنکور سراسری وجود دارد و در شأن مردم شهرستان نیست که جا دارد با همراهی و همکاری همه عزیزان رتبه دانشگاه در شهرستان ارتقاء یابد و شاهد حضور جوانان شهرستان در مراکز آموزش عالی کشور باشیم.

وی بیکاری را نگرانی دوم مدیریت ارشد دولت در شهرستان دشتی عنوان کرد و افزود: بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مرکز شهرستان نمود دارد و این عزم همگانی می‌خواهد و به تنهایی از دست دولت خارج است تا مشکل بیکاری در شهرستان حل شود.

مهرجو تصریح کرد: اتحاد، همدلی و همکاری خوبی بین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه، مدیران دستگاه‌های اجرایی و دست‌اندرکاران وجود دارد و همه نگاهشان به این است بدون در نظر گرفتن مسائل  حاشیه‌ای جهشی در راه توسعه شهرستان بردارند.

وی افزود: پس از آغاز به کار دانشگاه فرهنگیان در آینده نه چندان دور شاهد راه‌اندازی شاخه‌ای از دانشگاه خلیج فارس در دشتی خواهیم بود که مقدمات اولیه آن فراهم شده و حتی مسئول راه‌اندازی آن هم مشخص شده است.

این مسئول ادامه داد: راه‌اندازی شاخه‌ای از دانشگاه خلیج فارس در دشتی از مصوبات هیئت دولت است و زیرساخت‌های آن نیز آماده شده و امیدواریم در آینده نزدیک به مراکز آموزش عالی در دشتی افزوده شود.

مدیر آموزش و پرورش دشتی نیز اظهار کرد: امیدواریم پس از راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان بتوانیم شاخه‌ای از دانشگاه خلیج‌فارس در شهرستان راه‌اندازی کنیم.

احمد طیبیان گفت:شهرستان دشتی شهرستان علمی، فرهنگی و مذهبی و دارای ظرفیت‌های فراوانی است که باید همه کمک کنیم با وحدت و یکدلی این ظرفیت‌ها را به بهترین شکل به‌کار ببریم./ فارس

  • احمدی ۱۳۹۳/۰۵/۰۷ ۱۶:۰۹

    0 0 پاسخ

    کسی کتاب اخلاقی نوشته بود به دست دوستش داد تا ان را چاپ کند دوستش به ان کتاب نگاهی انداخت متوجه شد محتوای خوبی دارد رفت وکتاب را به نام خود چاپ کرد بعداز مدتی کتاب دوم کامل شد دوباره ان مرد کتاب را به دوستش داد تا ان را چاپ کند ان دوست تعجب کرد وسوال را بیان نمود که چرا این کار می کنی جواب داد اصل تاثیر گذاری ان است حالا می خواهد بنام من باشد یا به نام دیگری

ارسال نظر