کد خبر : 2819

معاون شهردار بوشهر اذعان نمود:

وارد شدن بیشترین ضربه به بافت قدیم بوشهر توسط اداره بنادر و دریانوردی!

وارد شدن بیشترین ضربه به بافت قدیم بوشهر توسط اداره بنادر و دریانوردی!

بوشهر 24: معاون شهرسازی شهردار بوشهر گفت: اداره بنادر و دریانوردی با ایجاد اسکله غیرمجاز بیشترین ضربه را به بافت قدیم بوشهر وارد کرده است.

بوشهر 24: معاون شهرسازی شهردار بوشهر گفت: اداره بنادر و دریانوردی با ایجاد اسکله غیرمجاز بیشترین ضربه را به بافت قدیم بوشهر وارد کرده است.
به گزارش "بوشهر 24"، فردین خورشیدیان ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر بوشهر در جواب انتقادات مطرح شده نسبت به عملکرد شهرداری بوشهر اظهار داشت: مدیران سابق سهل‌انگاری کرده‌اند و برای نمونه اداره بنادر و دریانوردی با ایجاد اسکله غیرمجاز بیشترین ضربه ممکن را به بافت قدیم بوشهر وارد کرده ولی کسی در واکنش به آن اقدامی نکرده است.

معاون شهرسازی شهردار بوشهر ادامه داد: بر اساس مصوبه‌ای که در دهه 60 به تصویب رسیده مقرر شده قسمتی از درآمد اداره بنادر و دریانوردی برای احیاء بافت قدیم بوشهر هزینه شود ولی متاسفانه در زمان فعالیت شهرداران سابق توجهی به آن نشده است و این در حالی است که اگر پیگیری‌های لازم صورت می‌گرفت باید میلیاردها تومان از سوی اداره بنادر و دریانوردی به شهرداری تزریق می‌شد.

وی در ارتباط با عملکرد شهرداری بوشهر بیان داشت: با توجه به مشکلاتی که جاده نیروگاه اتمی بوشهر داشت مسئولان نیروگاه در چند سال گذشته نتوانستند اقدام به احداث کانال دفع آب‌های سطحی موجود در آن کنند ولی شهرداری توانست در سال جاری این مهم را اجرایی کند و اکنون نیز مراحل احداث کانال‌های مذکور با تمام توان از سوی شهرداری دنبال می‌شود.

این مسئول اذعان داشت: در استان فارس کارشناس و مشاوران به‌صورت آزمونی استخدامی وارد مجموعه شهرداری می‌شوند ولی در شهرداری بوشهر بیشتر نیروها بدون آزمون وارد شهرداری شده‌اند و از کارایی لازم برای کارهای فنی برخوردار نیستند.

خورشیدیان با بیان اینکه در یکسال اخیر درآمدهای شهرداری روند افزایشی مناسبی را طی کرده است، گفت: استانداری و تعداد زیادی از ادارات به شهرداری بدهکار هستند و بخشی از مشکلات ناشی از بدهی‌های معوقه ادارات است.

همه مشکلات محدود به کمبود اعتبار نیست

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر نیز در این جلسه بیان داشت: بعضی از کارها نیاز به اعتبار ندارند و با اعمال مدیریت صحیح و اصولی می‌توان آنها را به سرانجام رساند.

نصرالله اسدی در ارتباط با کاستی‌های موجود در شهر بوشهر، یادآور شد: برخی از ادارات به ویژه اداره آب و فاضلاب، شرکت توزیع نیروی برق و شرکت آبفا نیز در موضوع کم‌کاری در شهر بوشهر مسئول هستند و نمی‌توان تنها شهرداری را مسئول کم‌کاری‌های صورت گرفته در سطح شهر معرفی کرد که در این راستا بدهی شش میلیارد تومانی سازمان اتوبوسرانی نیز بخشی از مشکلات شهرداری بوشهر محسوب می‌شود.

ارسال نظر